Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

LLU pārbūvēs 7. studentu viesnīcu

7. studentu viesnīca

Lai nodrošinātu studējošajiem ērtus dzīves apstākļus studiju laikā, Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) 2022. gadā turpinās studentu viesnīcu labiekārtošanu. Līdz ar to februārī ir noslēgts būvdarbu līgums ar SIA “Bildberg” par 7. studentu viesnīcas pārbūvi, kas atrodas Jelgavas centrā. Pēdējos gados tā netika izmantota, taču tās tuvums svarīgākajiem universitātes objektiem un studējošo pieaugošais pieprasījums bija galvenie faktori universitātes lēmumā atjaunot minētās studējošo viesnīcas darbību, informē LLU.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ēka Lielajā ielā 17, Jelgavā, uzbūvēta 1953. gadā, un savulaik lielākoties izmantota Vides un būvzinātņu fakultātes studējošo vajadzībām. Neatbilstošā tehniskā stāvokļa un studentiem nepiemēroto dzīves apstākļu dēļ, 2017. gada 1. augustā viesnīca uz laiku tika slēgta. Tas ir viens no LLU izmantotajiem objektiem kvartālā starp Lielo, Svētes, Pētera un Mātera ielām, kur atrodas Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte un šobrīd aktīvi izmantotās 6. un 8. studentu viesnīcas.

Kopš ēkas izbūves būtiski kapitālieguldījumi tajā nav veikti. Līdz ar to pieaugošā studentu pieprasījuma pēc moderniem un labiekārtotiem dzīves apstākļiem dēļ, LLU aizvadītajā gadā pieņēmusi lēmumu par ēkas atjaunošanu.

LLU direktora vietnieks Dzintars Balodis skaidro, ka ēkā plānota nesošo koka statu starpsienu demontāža, jo tās ir nelīdzenas, ar bojātu apšuvumu un bez skaņas izolācijas, to vietā izbūvējot jaunas starpsienas ar skaņas izolāciju. Tāpat tiks nomainītas visas inženierkomunikācijas, kā arī bojātās sijas un izbūvēta ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēma. Pagrabstāvā tiks ierīkotas jaunas telpas siltummezglam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Visos ēkas stāvos plānojam izbūvēt labiekārtotas dzīvojamās istabiņas, katrā izveidojot tualetes un dušas telpas. Papildus studējošajiem būs pieejama velosipēdu novietne ēkas pagrabstāvā, labiekārtotas virtuves telpas katrā ēkas stāvā, tīrās un netīrās veļas noliktavas telpas un ar profesionālu tehniku aprīkota veļas mazgātava. Pirmajā stāvā izbūvēsim telpas arī administrācijas vajadzībām,” par plānotajiem darbiem stāsta Dz. Balodis.

Būvdarbu laikā paredzēts sakārtot teritoriju starp viesnīcas ēku un Mātera ielu, kā arī labiekārtot pagalmu.

Minētos darbus par 2,5 milj. eiro īstenos SIA “Bildberg”, kas uzvarējis iepirkuma konkursā un ar kuru universitāte 2022. gada februārī noslēgusi būvdarbu līgumu atbilstoši SIA “Namejs Pluss” izstrādātajam projektam. Studējošo viesnīcu pārbūve tiks īstenota, pateicoties Zemkopības ministrijas papildus piešķirtajam valsts budžeta finansējumam prioritārajiem pasākumiem 2022. gadam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim LLU pilnībā modernizējusi un labiekārtojusi trīs studentu viesnīcas, bet divās pagaidām īstenoti tikai energoefektivitātes uzlabošanas darbi. Tajās šogad paredzēts īstenot nepieciešamos iekštelpu pārbūves darbus.  

Kopumā ar Zemkopības ministrijas piešķirtā finansējuma atbalstu šogad pārbūves darbi norisināsies trijās studējošo viesnīcās. Plānots, ka 7. studentu viesnīca studējošajiem būs atvērta no 2023. gada.

Foto: LLU

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.