Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

LM: Pagaidām nav paredzēta atbalsta ieviešana ukraiņu bēgļus uzņemošajām mājsaimniecībām

Pagaidām nav paredzēta atbalsta ieviešana ukraiņu bēgļus uzņemošajām mājsaimniecībām, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas (LM) valsts sekretāra vietniece Elīna Celmiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa skaidroja, – ja pašvaldība savā teritorijā ir nolēmusi sniegt atbalstu mājsaimniecībām, kuras uzņēmušas Ukrainas civiliedzīvotājus, tad tas ir pašvaldības lēmums.

Savukārt gadījumā, ja Latvijas mājsaimniecība vairs nespēj segt izdevumus par mājokli, tā var pretendēt uz mājokļa pabalstu vispārējā kārtībā, kad tiek veikts ienākumu un izdevumu par mājokli izvērtējums.

Vienlaikus Celmiņa norādīja -, ja tiks saņemts uzstādījums par nepieciešamību ieviest atbalsta mehānismus Ukrainas bēgļus uzņemošajām mājsaimniecībām, LM sadarbībā ar sociālajiem dienestiem vērtēs situāciju, apsvērumus un sniegs viedokli un priekšlikumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikmēr esot izskanējis arī aicinājums būt piesardzīgiem ar Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanu privātās mājsaimniecībās, jo ir jau bijušas situācijas, kad mājsaimniecības, kas sākotnēji uzņēmušās sniegt atbalstu, ieraugot konkrēto ģimeni, no tās atsakās, atzina Celmiņa. Viņa norādīja, ka, pēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta sniegtās informācijas, no visām sarakstā iekļautajām privātajām mājsaimniecībām konkrētam izmitināšanas gadījumam piekrīt tikai mazākā daļa.

Ukrainas atbalsta grupa saka paldies visiem Latvijas iedzīvotajiem par jau izrādīto atbalstu, ziedojot naudas līdzekļus un neapciešamās lietas. Tas viss noder uz vietas Ukrainā un atbēgušajām ģimenēm šeit. Vārdos neizsakāma pateicība ir jāvelta tiem, kuri atvēruši savas durvis šīm ģimenēm, ielaižot savos īpašumos, kuri iespējams līdz šim izīrēti komerciālos nolūkos, bet tagad šajos grūtajos brīžos ir gatavi atteikties no saviem labumiem, sniedzot mājīguma sajūtu ukraiņu ģimenēm ar maziem bērniem. Turklāt, kā izrādās, mums šādu iespēju vēl ir daudz.  

“Tomēr visam šim labajam ir arī melna garoziņa, vēl joprojām mūsu cilvēkiem ienāk ziņas, ka uz šis traģēdijas kāds grib iedzīvoties – viltus palīdzības konti, viltus preču pieņemšanas punkti un tamlīdzīgi.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēdējās nedēļas laikā arvien biežāk izskan informācija, ka Krievijas okupācijas spēku atbalstītāji gan Krievijā, gan citur Eiropā, piemēram, Vācijā ir uzsākušas vākt ziedojumus ar mērķi atbalstīt Krievijas armiju, kas izklausās ne tikai absurdi, bet neizsakāmi ciniski. Aicinātu ikvienu, kas kaut ko šādu pamana pie mums Latvijā, ziņot attiecīgiem dienestiem, pirmām kārtām jau Valsts policijai vai Valsts drošības dienestam.  

Turpināsim atbalstīt Ukrainu un tās sabiedrību cīņā pret agresorvalsti Krieviju, jo pašreiz ukraiņi cīnās par mūsu visu vērtībām un mieru”, teikts atbalsta grupas medijiem izplatītajā paziņojumā. 

Teksts: LETA/zz.lv

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.