Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

LM plāno katru gadu pārskatīt minimālo ienākumu sliekšņus

Labklājības ministrija plāno no 2023.gada un turpmāk katru gadu pārskatīt minimālo ienākumu sliekšņus, aģentūru LETA informēja LM valsts sekretāra vietniece Diāna Jakaite.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepriekš Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrība sabiedrības iniciatīvu portālā “manabalss.lv” sākta parakstu vākšanu par maznodrošinātā ienākumu sliekšņa paaugstināšanu. Iniciatīvas mērķis ir celt maznodrošinātās personas statusa piešķiršanai paredzēto ienākumu slieksni līdz 500 eiro pirmajai personai un 400 eiro pārējām personām mājsaimniecībā.

Kopumā iniciatīvu parakstījuši 260 atbalstītāji, taču, lai iesniegtu to izskatīšanai Saeimā nepieciešami 10 000.

Jakaite informēja, ka LM ir sagatavojusi grozījumus Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā, nosakot, ka no 2023.gada 1.janvāra maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni katra pašvaldība ir tiesīga noteikt ne augstāku kā 80% apmērā no minimālo ienākumu mediānas, bet ne zemāku par trūcīgas mājsaimniecības ienākumu slieksni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Attiecīgi, apstiprinot šos grozījumus, maznodrošinātās mājsaimniecības ienākumu slieksnis nedrīkstēs pārsniegt 501 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 351 eiro katrai nākamajai personai mājsaimniecībā. Šogad tie bija attiecīgi 436 eiro pirmajai personai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 305 eiro katrai nākamajai personai mājsaimniecībā.

Vienlaikus Jakaite informēja, ka atbilstoši grozījumiem likumā “Par sociālo drošību” plānots, ka minimālo ienākumu sliekšņus no 2023.gada pārskatīs katru gadu.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.