Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

LRA un daļa no LZS deputātiem atbalsta Lasmani kā Jelgavas novada domes priekšsēdētāju

“Latvijas Reģionu apvienība” (LRA) un daļa no “Latvijas Zemnieku savienības” (LZS) deputātiem atbalsta Jelgavas novada domes priekšsēdētāju Madaru Lasmani (LA) viņa pašreizējā amatā, aģentūrai LETA apliecināja domes deputāti Dainis Liepiņš (LRA) un Ilze Vītola (LZS).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liepiņš skaidroja, ka atbalstījis pašvaldības nolikuma grozījumus, jo jau sasaukuma veidošanā bijis pret daudzo priekšsēdētāja vietnieku skaitu. “Manā pārliecībā nekas nav mainījies. Prieks, ka citi deputāti arī ir sapratuši, ka sistēma ir jāmaina,” sacīja Liepiņš.

Viņš piebilda, ka līdz 1.jūlijam pašvaldībai ir jāpārskata štata vietas pašvaldības administrācijā. “Būtu nekorekti, ja pašvaldības vadības štatus neizvērtētu,” teica Liepiņš. Viņš piebilda, ka pašvaldība mākslīgi izveidoja priekšsēdētāja vietnieku izglītības, kultūras un sporta jautājumos.

“Deviņu mēnešu laikā nekas nav uzlabojies šajās jomās. Kāda vajadzība pēc amata, ja resursi netiek izmantoti?” vaicāja deputāts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liepiņš piebilda, ka tika likvidēts izpilddirektores vietnieka juridiskajos jautājumos vieta, jo izveidota atsevišķa juridiskā nodaļa, bet vietniece saimnieciskajos jautājumos atbild par lielu daļu pašvaldības darba.

Vaicāts par koalīcijas stabilitāti, Liepiņš bija izvairīgs. “Nevar paredzēt, kas ir stabils un kas nē. Ja turēsies cilvēki ar veselo saprātu, tad pašvaldībā darbi ritēs uz priekšu,” vērtēja deputāts.

Domes priekšsēdētāja vietniece Vītola aģentūrai LETA teica, ka atbalsta Lasmani kā Jelgavas novada domes priekšsēdētāju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kolēģi mūs uzrunāja par iespēju ietaupīt pašvaldības budžeta līdzekļus. Katram deputātam, arī no LZS, bija iespēja izvēlēties – atbalstīt grozījumus vai nē. Šobrīd mēs atbalstām Madaru Lasmani kā domes priekšsēdētāju. Ja būs kādi apstākļi, kas liks domas mainīt, tad rīkosimies pēc situācijas,” atbildēja Vītola uz jautājumu, vai nebūs tā, ka LZS pēc laika veidos jaunu koalīciju kopā ar citiem partneriem, kas šobrīd paliek koalīcijā.

Jau ziņots, ka 4.aprīlī notikušajā Jelgavas novada domes ārkārtas sēdē apstiprināja pašvaldības nolikuma grozījumus, kas paredz domes priekšsēdētāja vietnieku skaita samazināšanu no trim vietniekiem uz vienu vietnieku un izpilddirektora vietnieka samazināšanu no diviem vietniekiem uz vienu vietnieku.

Grozījumus domes sēdē atbalstīja Liepiņš, Emīls Dobrājs (LA), Gundars Liepa (NA), Vītola, Juris Lavenieks (LZS), Juris Razživins (LZS), Lolita Duge (LZS), Lasmanis, Oskars Cīrulis (NA) un Vidmants Rinkuns (LRA).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. Būtu labi, ja direktoru un vietnieku vietā pieņemtu kaut vai kādu datoriķi, par atalgojumu, kas neliek smieties pilnā balsī, jo pašlaik jelgavasnovads mājaslapa ved uz pasta servera autorizācijas lapu, kas nav pat smieklīgi.

    3
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.