Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

LVM dabas parkā Tērvetē sagaidīts šā gada simt tūkstošais apmeklētājs

Aizvadītās nedēļas piektdienas rītā AS “Latvijas valsts meži” (LVM) apsaimniekotajā dabas parkā Tērvetē svinīgi sagaidīts šā gada simt tūkstošais parka apmeklētājs, liecina LVM publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad tā ir mazā lietuviete Ieva no Mažeikiem, kura parkā ieradusies kopā ar ģimeni.

Poškai ģimene no Lietuvas ir apceļojusi savu valsti un pēc draugu ieteikuma devusies divu dienu ekskursijā uz Latviju.

Ģimene dāvanā saņēma brīvbiļetes ieejai parkā un izbraucienu ar Pasaku bānīti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Bijām patīkami pārsteigti par parkā piedzīvoto. Parkā patika viss redzētais, bet jo īpaši dzīvie pasaku tēli – Pele, Rūķu māmiņa un Sīkstuļa kalpone. Noteikti ieteiksim dabas parku Tērvetē apmeklēt saviem draugiem un radiem Lietuvā,” atzina Ievas vecāki ar trīs meitām.

100 000 apmeklētājs LVM dabas parkā Tērvetē tiek sagaidīs un īpaši sveikts jau devīto gadu, un šogad pirmo reizi gods ticis apmeklētājiem no Lietuvas.

Tā kā LVM dabas parks Tērvetē atrodas 15 kilometru attālumā no Lietuvas robežas, kaimiņvalstu tūristu skaits ik gadu pieaug.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šogad Lietuvas tūristu skaits sasniedzis jau rekordlielu skaitu parka vairāk nekā 60 gadu pastāvēšanas vēsturē. Iepriekšējos gados, pirms Covid-19 pandēmijas, Lietuvas tūristi sastādīja teju 70% no gada kopējā ārzemju tūristu skaita, šogad to skaits varētu pārsniegt pat 80%,” norādīja LVM Rekreācija un medības projektu vadītājs Normunds Namnieks.

Tāpat viņš atklāja, ka katru gadu parka tematiskās daļas tiek uzturētas un pilnveidotas ar jauniem infrastruktūras objektiem un aktivitātēm.

No 2013.gada apmeklētāju skaits parkā ik gadu pārsniedz 100 000. LVM dabas parks Tērvetē ir viena no tūristu iecienītākajām un ģimenei draudzīgākajām vietām Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LVM dabas parku Tērvetē apsaimnieko kopš 2000.gada. Tā kopējā platība ir ap 1200 hektāri, no kuras trešo daļu aizņem Pasaku pasaule. LVM dabas parks Tērvetē atzīts par izcilāko Eiropas tūristu galamērķi Latvijā “EDEN” projekta ietvaros.

LVM vienīgais īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja – Zemkopības ministrija.

Foto: mammadaba.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.