Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Mācību gadam Jelgavas novadā punktiņu pieliek “Citi zēni”

Mācību gadam strauji tuvojoties uz beigām, sestdien uz Elejas muižas parku aicināja jauniešu laikmetīgās mākslas festivāls “Kultūraugs”. Pasākumā tika sveikti olimpiāžu un konkursu uzvarētāji, notika izstādes, priekšnesumi, kā arī publiskas sarunas – intervijas ar vairākiem izcilniekiem.

Klātesošajiem bija iespējas, ērti sēdot Elejas muižas parka zālienā, uzdot jautājumus un mēģināt saprast, kā dzīvē tikt uz priekšu. Jauniešu sarunu vadītājas Alīnas Brūveres iztaujātais Dailes teātra aktieris Niklāvs Kurpnieks atzina, ka aktieris nav iekārojama profesija. Viņaprāt, teātris prasa no cilvēka ārkārtīgu savaldību un disciplīnu. Tev ir jābūt uz mēģinājumu vai izrādi arī tad, ja tajā laikā ir, piemēram, labākā drauga kāzas. Turklāt zināms, ka teātrī izrādes notiek sestdienās un svētdienās, kad citiem ir brīvs. Vienīgais pozitīvais moments, ko aktiera darbā atzīmēja Niklāvs, ir atvaļinājums jūlijā, kas nav garantēts daudzās citās profesijās. Niklāvs runāja arī par to, ka aktierim ir jābūt skatītājiem interesantai personībai. Viens no veidiem, kā iespējams bagātināt sevi, ir darbs ar atbraukušajiem ārzemju režisoriem. “Aktieris ir ļoti piesaistīts valodai. Strādājot šajā profesijā, nav iespējas aizbraukt uz citu valsti, citas valodas zemi un kādu laiku pastrādāt tur,” sacīja Niklāvs. Taču gadījumos, kad Latvijas teātrī tiek uzaicināti strādāt viesrežisori, latviešu aktierim ir iespēja bagātināties ar citu tautu kultūru.

“Kultūraugā” ievērojamu atsaucību guva saruna ar 23 gadus veco influenceri Niklāvu Mičuli, kas nāk no Ozolniekiem un ar saviem filmējumiem un tekstiem piecos gados sociālajos tīklos ir ieguvis tūkstošiem sekotāju. Tādējādi saņemti arī pasūtījumi no reklāmdevējiem. Niklāvs gan atteicās minēt, cik viņš mēnesī pelna, taču iekrāt varot. Niklāvs atklāja, ka influencera darbā svarīgu lietu viņam ieteikusi mamma. Proti, pirms pieciem gadiem puisis aizdomājies par to, kādā valodā gatavot savus materiālus – angliski, kur auditorija ir milzīga, vai latviski, kur tā ir mazāka? Mamma ierosinājusi vispirms pamēģināt dzimtajā valodā, un tā tā lieta aizgājusi.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.