Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Madars Lasmanis iztur uzticības balsojumu Jelgavas novada domē

Par Jelgavas novada domes priekšsēdētāja Madara Lasmaņa atbrīvošanu no amata un jauna domes priekšsēdētāja ievēlēšanu – pēc septiņu deputātu pieprasījuma šādi divi punkti bija iekļauti otrdienas, 31. janvāra, domes sēdē. Pēc apmēram stundu ilgām debatēm tika balsots, un 11 deputāti nobalsoja par M.Lasmaņa palikšanu amatā. Septiņi opozīcijas deputāti, kas uzskata, ka viņš domes priekšsēdētāja amatā būtu jānomaina, palika mazākumā.
Pret astoņi deputāti
Uzticības balsojumu M.Lasmanim ierosināja septiņi deputāti: Uldis Ainārs, Artūrs Semjonovs (abi “Jaunā Vienotība”), Ģirts Neija, Jānis Kažotnieks un Andris Ozoliņš (visi no Latvijas Zaļās partijas), Jānis Počs un Pēteris Veļeckis (abi no Latvijas Zemnieku savienības). Visi nemiera cēlāji nāk no Ozolniekiem, un 2020. gada februārī, kad vēl pastāvēja Ozolnieku novads, minētajiem politiķiem izdevās gāzt no amata Ozolnieku novada domes priekšsēdētāju Daini Liepiņu. 31. janvāra domes sēdē nepiedalījās J.Počs, taču “septiņniekam” pieslēdzās deputāte Irina Dolgova (“Saskaņa”). Ar septiņām balsīm gan bija par maz, lai domes priekšsēdētāju nomainītu. Vienpadsmit M.Lasmani atbalstošie deputāti bija: Juris Razživins, Ilze Vītola, Lolita Duge, Juris Lavenieks (visi no Latvijas Zemnieku savienības), D.Liepiņš, Vidmants Rinkuns, Dina Tauriņa (visi no Latvijas Reģionu apvienības), Oskars Cīrulis un Gundars Liepa (abi no Nacionālās apvienības), Emīls Dobrājs un M.Lasmanis (abi “Latvijas attīstībai”).
“Agri vai vēlu tas brīdis pienāks,” domes sēdes rezultātu vērtē opozīcijas līderis U.Ainārs. Viņaprāt, M.Lasmanim nāksies priekšsēdētāja amatu atstāt. Savukārt, pats M.Lasmanis opozīcijas izteikto neuzticību vērtē kā nevēlamu mēģinājumu destabilizēt situāciju.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.