Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Maijā norisināsies Starptautiskais dzejas festivāls “PAGE BREAK”

No 10. līdz 13. maijam Jelgavā norisināsies otrais starptautiskais dzejas festivāls “PAGE BREAK”, kurā šogad piedalīsies 14 dzejnieki no 12 pasaules valstīm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Īpaši uzsverot Ziemeļvalstu dzeju, Jelgavā viesosies Atēna Farohzāda no Zviedrijas, Sanna Karlstrema no Somijas, Monika Ospronga no Norvēģijas, Maja Lī Langvada no Dānijas un Magnuss Sigurdsons no Islandes. Festivāla dalībnieku vidū būs arī Mirjama Rejesa no Spānijas, Hrihorijs Semenčuks no Ukrainas, Kadirs Aidemirs no Turcijas, Marko Pogačars no Horvātijas, Ulrike Almuta Zandiga no Vācijas un ķīniešu izcelsmes dzejniece Mina Di no ASV. Savukārt Latviju festivālā pārstāvēs trīs dzejnieki – Artis Ostups, Anna Auziņa un Sergejs Timofejevs.

Šogad festivāla vadmotīvs ir “biofīlija”. Pirmais dzejas notikums sagaidāms 10. maijā – no pulksten 18 Jelgavas pilsētvidē notiks “Pastaiga ar torņiem”. Pasākuma ietvaros festivāla viesu dzejas lasījumi gaidāmi Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa pagalmā, pie Driksas bākas un pie Skatu toņa Pils salā.

11. un 12. maijā pulksten 18 Jelgavas kultūras nama Lielajā zālē notiks publiski bezmaksas dzejas lasījumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt 11. maijā pulksten 16 Jelgavas kultūras namā dzejas entuziasti aicināti uz diskusiju “Biofīlija un dzeja”, bet 12. maijā festivāla viesi ciemosies trīs Jelgavas vidusskolās, iepazīstinot jauniešus ar aktualitātēm starptautiskajā dzejas vidē.

Festivāls noslēgsies 13. maijā pulksten 18 ar īpašu dzejkoncertu Jelgavas kultūras nama Lielajā zālē, kurā piedalīsies visi festivāla viesi, lasot savus darbus mūsdienu džeza mūzikas improvizāciju pavadījumā. Arī šis pasākums pieejams bez maksas.

Festivāla ietvaros tiks izdota dzejas antoloģija ar visu autoru darbiem un to tulkojumiem latviešu valodā. Šis izdevums būs pieejams bez maksas visiem interesentiem.

Foto: pexels.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.