Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Mājas kafejnīcu dienas” – šogad arī Jelgavas novadā

Jau vairākus gadus Latvijā notiek “Mājas kafejnīcu dienas”, arī šogad no jūlija līdz pat septembra vidum. Tā ir iespēja apceļot Latviju, baudot īpašus ēdienus, ko gatavojuši lauku māju saimnieki, uz nedēļas nogali pārvēršot savu sētu mājas kafejnīcā vai restorānā un galdā ceļot katrs savu meistarstiķi – ēdienu, kas ir pašu ģimenes un draugu iecienīts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mājas kafejnīcu dienas “Neparastu un jaunu garšu baudījums Jelgavas novadā” notiks 6. un 7. augustā, kad savas durvis apmeklētājiem vērs 11 mājas kafejnīcas, informē Lauku partnerība “Lielupe”.

Par šefpavāriem un viesmīļiem kļūst vietējie iedzīvotāji, kuri ikdienā parasti nenodarbojas ar ēdināšanu vai viesu uzņemšanu, bet šajās dienās cienās viesus ar savas ģimenes vai novada īpašajiem mājās gatavotajiem ēdieniem.

Ciemiņiem tā ir iespēja garšīgi paēst, atvērties saimnieku viesmīlībai, iepazīt jaunas garšas un sajusties kā pie vecmāmiņas laukos. Maltīšu vērtība slēpjas ne tikai labi aizmirstās, senās receptēs, bet arī produktu svaigumā, tiem nākot tieši no dobes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Katrai mājas kafejnīcai ir sava neatkārtojama ēdienkarte un stāsts:

Mājas kafejnīca “Mirklis zem liepām” Zaļenieku pagasta “Lauros” ir atmodas laikā atgūts dzimtas īpašums, kurš tiek lolots jau sestajā paaudzē, no džungļiem iekopts skaists dārzs. Kafejnīcā piedāvās neparastus ēdienus kā, piemēram, Ragu burgs un Ragu-Šņukura. Varēs apskatīt florista Druvja Cirīša 20 gadu garumā tapušo mākslas darbu izstādi.

Ciemojoties mājas kafejnīcā Bramberģes pils” Glūdas pagastā būs iespēja iepazīties ar Bramberģes muižas un parka vēsturi, apskatīt muižas skaistos vārtus, kas ir vienīgā un vecākā saglabājusies šādas funkcijas celtne Latvijā. Bramberģes muižas rosīgā ģimene piedāvās gan pieaugušajiem, gan bērniem iecienītus ēdienus. Būs iespējams iegādāties Bramberģes pils suvenīrus un Bramberģes bišu saražotos labumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ģimenes uzņēmums SIA “Livonijas dzintars” mājas kafejnīcā “Livonijas dzintars” Kalnciema pagastā gaidīs ciemos savā muižiņā, lai kopīgi izbaudītu saimniecības atmosfēru, iepazīstot saimnieku hobijus – kristālu un minerālu kolekcija, liliju dārzs, dzintara terapijas produkti. Viesi varēs nobaudīt tomātu zupu ar baziliku pesto un ceptu sieru, plovu un jogurta rullīšu saldējumu. Būs dzīvā mūzika un varēs iegādāties liliju sīpolu savai kolekcijai.

Piemājas saimniecībā “Mūsu avenes” Vircavas pagastā, kas specializējas vasaras un rudens aveņu, krūmcidoniju audzēšanā, saimnieko kupla un aktīva ģimene divās paaudzēs, kas vēlas par sevi pastāstīt un parādīt nedaudz vairāk, tāpēc šogad pieņēmuši izaicinājumu piedalīties akcijā un radīt savu mājas kafejnīcu “Avenīte”. Viesiem tiek gatavota garda, veselīga un atspirdzinoša ēdienkarte, kurā katra ēdiena neatņemama sastāvdaļa ir avenes.

Mājas kafejnīcu “Ciemos pie kaziņām” Cenu pagastāpiedāvās SIA “Līčiši Ltd.”, kas kopj kultūras un vēsturiskā mantojumu par kazkopības tradīciju uzturēšanu un latvisko ēdienu (siera) gatavošanu. Ciemojoties pie kaziņām varēs nobaudīt auksto zupu ar kazas piena kefīru, grieķu salātus ar Svaigo kazas sieru, mīkstā kazas siera plātsmaizi. Papildus ir Iespējams pieteikt ekskursiju ar kazas piena produktu degustāciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skaistā ainaviskā vietā Zaļenieku pagasta “Jaunparkās” saimnieko ģimene, kurā Omammīte meistaro pasakainus saldumus un mazmeitiņa ļoti vēlas kafejnīcu, tāpēc aicina Jūs ciemos uz mājas kafejnīcu “Jaunparkas. Saimniecībai ir augļudārzs un apskatāmi jēriņi. Ciemojoties Jaunparkās varēsiet nobaudīt jēra gaļas un pupiņu zupa, truša gaļas sautējumu, Omammītes siera kūka un mazmeitiņas Pavlovu un pēc tam ieplānot pastaigu pa LVM Zaļenieku dabas parku un Zaļās muižas un parka apskati.

Lielplatones pagasta Pasaku šķūnis uz vienu dienu piedāvās mājās kafejnīcu “Pasaku šķūņa ēdamgalds”, kur viesi varēs mieloties ar sagādātajiem gardumiem, kas tapuši, smeļot iedvesmu no pasakām un izmantojot vietējos produktus. Piedāvājumā Gaspačo aukstā zupa, grauzdiņi ar zaļumu pesto, auzu pārslas ar putukrējumu un ķīseli. Pēc viesošanās Pasaku šķūnī var ieplānot Lielplatones muižas un vesūža apskati.

Glūdas māj-skola, Glūdas pagastā aicinās uz mājas kafejnīcu “Basām kājām zaļā pļavā”. Izvēles daudzveidībai varēs pusdienot lapenē, pie galdiņiem, kā arī izbaudīt pikniku zaļā pļavā. Iespēja vērot pavāru darbojamies un izzināt recepšu smalkumus. Kafejnīca “Basām kājām zaļā pļavā” būs stāsts ne tikai par ēdienu un ēšanu, bet stāsts par dzīves svinēšanu! Būs iespēja baudīt gan izsmalcinātus, gan vienkāršus ēdienus. Lai garšas kārpiņas justos īpaši lutinātas, pēc kārtīgas maltītes “Glūdas māj-skolas” bērni piedāvās nobaudīt viņu ceptās smalkmaizītes un gardu kafiju vai bērnu lasītās tējas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mājas kafejnīca “Pie Zviedru tilta” Vilces pagastā viesus gaidīs pļavā pie leģendām apvītā Mūrmuižas akmens mūra tilta, tautā dēvēts arī par Zviedru tiltu. Senais trīs arku akmens tilts ved pār Vilces upi un vieta ir saistīta ar senām teikām un nostāstiem. Ikdienā te saimnieko ģimene trīs paaudzēs. Māju kafejnīcu dienās līdztekus kulinārajiem baudījumiem būs iespēja sajust dabas burvību, darboties radošajās darbnīcās un pagatavot unikālu dizaina elementu savai mājai. Tāpat būs iespēja iegādāties saimnieku darinātus kokamatniecības izstrādājumus un adījumus, doties nelielā teiksmainā ceļojumā un uzzināt “Naudas bedres” noslēpumus, kur nogremdēta zviedru karaļa naudas lāde, bet varbūt sastapt “Balto dāmu”, kura parādoties reizi simts gados ceļu krustcelēs pie “Mūra kroga”.

Ciemojoties Svētes pagasta Svētes pilī saimniekos rosīga ģimene ar saviem atbalstītājiem mājas kafejnīcā “Pils pavārs gatavo…”. Kafejnīcā būs iespēja gan paēst uz vietas, gan iegādāties ēdienu līdzi ņemšanai. Tiek paredzēta īpaša zona mazajiem ēdājiem, kur varēs baudīt dažādus kārumus un izpriecas. Būs speciāla ēdienkarte veģetāriešiem. Viesiem tik piedāvāta īpaša vakara programma grilzonā vijoles mūzikas skaņu pavadījumā un vakariņas izgaismotās laivās.

Trifeļu dārza kafejnīca Glūdas pagastā būs garšas un smaržas piedzīvojums. Īpaši un izsmalcināti ēdieni ar trifelēm. Trifeles pamatēdienos, uzkodās un desertos, pat dzērienos. Viesi varēs iepazīt trifeļu audzēšanu un degustēt krēmoto medu, trifeļu produktus un iepirkties piemājas veikaliņā. Iespēja pieteikt ekskursiju trifeļu dārzā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plašāka ēdienkarte un mājas kafejnīcas piedāvājums, adreses un kontakti ir pieejami mājas lapā https://majaskafejnicas.lv/galamerki/jelgavas-novads/.

Plānojot savu maršrutu, noteikti piesakiet saimniekiem apmeklējumu – lai saimnieki var plānot ciemiņu plūsmu un neveidotos neplānotas rindas!

Atceries, ka šīs nav “īstas” kafejnīcas un saimniekiem var nebūt iepriekšējas pieredzes viesu apkalpošanā. Mājas kafejnīcu būtība ir ciemošanās un mājās gatavota ēdiena baudīšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visi „Mājas kafejnīcu dienu” dalībieki ir noklausījušies Pārtikas un veterinārā dienesta lekciju par higiēnas normām pārtikas apritē.

“Mājas kafejnīcu dienas 2022” ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” organizēta akcija ar mērķi popularizēt Latvijas reģionu tūrisma piedāvājumu. Jelgavas novadā akcijas norisi koordinē Lauku partnerība “Lielupe” sadarbībā ar Jelgavas novada pašvaldību un Reģionālo tūrisma informācijas centru.

Foto: majaskafejnicas.lv


Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.