Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Mājokļa pabalsta izmaksai Jelgavā šogad ieplānoti 700 000 eiro

Mājokļa pabalsta izmaksai Jelgavā šogad ir ieplānoti 700 000 eiro, intervijā aģentūrai LETA atzina jaunā Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes vadītāja, bijusī valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Attiecībā uz mājokļa pabalstu, kas šobrīd ir viens no visvairāk piesauktajiem pabalstiem, jāsaka, ka Jelgavas pašvaldība ir viena no pirmajām Latvijā, kas vispār ieviesa labvēlīgākus nosacījumus mājokļa pabalsta aprēķināšanai pašvaldības iedzīvotājiem,” sacīja dienesta vadītāja.

Viņa piebilda, ka arī valsts līmenī tie ir pārskatīti, un nosacījumi tika veidoti labvēlīgāki.

“Mūsu plāns 2022.gadam ir, ka mēs plānojam izmaksāt 700 000 eiro Jelgavas iedzīvotājiem tieši mājokļa pabalstam. Un redzam, ka šis plāns aptuveni tādā apmērā, iespējams, arī tiks izpildīts, jo pirmajā ceturksnī mēs esam izmaksājuši 131 000 eiro,” informēja Krūmiņa..

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sociālo lietu pārvalde esot arī vērtējusi, kā mainās mājokļa pabalstu saņēmēju struktūra. “Jāatzīst, ka joprojām mājokļa atbalsta saņēmēju profils ir tāds, ka tie ir vientuļie pensionāri un personas ar invaliditāti. Protams, ir arī citas iedzīvotāju grupas,” uzsvēra Krūmiņa.

Viņa arī atzina, ka pabalstā izmaksātās summas, skatoties pa mēnešiem, pieaug. Mājokļa pabalsts 2021.gada decembrī bija izmaksāts 18 000 eiro apmērā, 2022.gada februārī bija jau 54 000 eiro, bet martā 46 000 eiro. “Tendence ir pieaugoša, bet katrā ziņā mūsu budžetā finansējums ir ieplānots,” apgalvoja Krūmiņa.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.