Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Makšķernieki Lielupē ķers zandartus

3. jūnijā notiks Jelgavas atklātās sacensības makšķerēšanā no laivām “Lielupes zandarts 2023”. Dalībnieku pulcēšanās – no pulksten 5 līdz 5.30 Lielupes labajā krastā Jelgavas novada Valgundes pagasta Vītoliņos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensības tiek organizētas, lai popularizētu makšķerēšanu kā veselīgu un aktīvu sporta veidu, kā arī lai iesaistītu iedzīvotājus masu sporta aktivitātēs. Piedalīties var visi interesenti, startējot individuāli vai komandā pa divi. Laivā obligāti jāatrodas vienam pilngadīgam dalībniekam. Visi dalībnieki tiks vērtēti kopējā ieskaitē, nedalot pēc vecuma vai dzimuma. Pieteikties var, nosūtot vārdu un uzvārdu uz e-pasta adresi jelgavasporto@gmail.com vai uz tālruņa numuru 29196004 līdz 2. jūnija pulksten 11:00, kā arī sacensību rītā to norises vietā. Dalības maksa ir 10eiro no dalībnieka, un tā jāsamaksā skaidrā naudā sacensību dienā pirms sacensībām.

Starts tiks dots pulksten 5.30, un makšķerēt varēs visā Lielupes garumā. Sacensības notiks saskaņā ar Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumiem un Noteikumiem par kuģošanas līdzekļu satiksmi iekšējos ūdeņos. Sacensību dalībniekam jābūt derīgai makšķerēšanas atļaujai. Sacensību laivas var būt gan ar, gan bez motora. Makšķerēt atļauts, izmantojot vienlaicīgi vienu makšķerēšanas rīku, piemēram, velci, spiningu. Aizliegta dzīvā ēsma, piemēram, zivtiņas, tārpi.

Dalībnieki par noķerto lomu saņems punktus, un pēc piešķirtajiem punktiem tiks noskaidroti sacensību uzvarētāji. Lomā ieskaitīs tikai zandartus, sākot no 45 centimetru garuma, un maksimālais skaits ir septiņi zandarti. Par katru zivi tiks piešķirti 100 punkti plus zivs garums, pārvērsts punktos (1 centimetrs = 1 punkts). Savukārt dalībnieks, kurš noķers vislielāko zivi –jebkādas sugas, tam nav jābūt zandartam – iegūs speciālo balvu. Sacensībās tiks ievērots princips, ka noķertās zivis tiek atlaistas atpakaļ upē, tāpēc noķertās zivis jānofotografē uz mērlentes un fotogrāfijas jāsūta galvenajam tiesnesim whatsapp lietotnē uz numuru 29196004. Sacensības ilgs līdz pulksten 15. Pēc rezultātu apkopošanas ap pulksten 15.30 plānota apbalvošana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzvarētāji tiks noteikti individuālajā un komandu ieskaitē, savukārt vislielākās noķertās zivs īpašnieks saņems speciālo balvu. Gadījumā, ja vairākiem dalībniekiem lomā būs maksimālais atļautais zandartu skaits – septiņi – un sakritīs arī noķerto zivju kopējais garums, tad uzvarēs tas, kurš ātrāk būs noķēris septīto zandartu.

Sacensības rīko makšķerēšanas sporta klubs “Lielupes brekši” sadarbībā ar Jelgavas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs”.

Sacensību nolikums pieejams ŠEIT

Foto: Sporta servisa centrs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.