Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Māras iela 5 pretendē uz titulu “Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2022”

Šogad konkursā “Energoefektīvākā ēka Latvijā” pieteiktas 16 ēkas, tajā skaitā daudzdzīvokļu nams Māras ielā 5, Jelgavā, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkurss “Energoefektīvākā ēka Latvijā” tiek organizēts jau 12 gadus. Tā mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par labbūtību, ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu. Konkurss tika izsludināts aprīlī un pieteikumus piecās kategorijās varēja iesniegt līdz 17. jūnijam.

Šā gada konkursā lielākais ēku skaits – 12 – pretendē uz uzvaru nominācijā “Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2022”. Arī daudzdzīvokļu nams Māras ielā 5, Jelgavā ir pieteikts šai nominācijai. Savukārt trīs ēkas ir pieteiktas nominācijai “Energoefektīvākā publiskā ēka Latvijā 2022” un viena “Energoefektīvākā vienģimenes ēka 2022”, informē Ekonomikas ministrija. 

Konkursa komisija sākusi pieteikumu vērtēšanu. Konkursa otrajai kārtai izvirzīto ēku apsekošana to atrašanās vietās plānota šā gada augustā. Konkursa noslēguma pasākums un laureātu paziņošana plānota 22. septembrī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursu “Energoefektīvākā ēka Latvijā” organizē Ekonomikas ministrija un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas Būvinženieru savienību. Sīkāka informācija par konkursu pieejama mājaslapā www.energoefektivakaeka.lv.  

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.