Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Mazaizsargāto ģimeņu bērniem iespējams saņemt bezmaksas skolas preču komplektus

Lai palīdzētu uzsākt skolas gaitas maznodrošināto, trūcīgo, kā arī krīzes situācijā nonākušo ģimeņu bērniem, Sabiedrības integrācijas fonds Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām programmas ietvaros aicina pieteikties skolas piederumu komplektiem, kas paredzēti bērniem vecumā no 5 līdz 16 gadiem. Atbalsta komplektus ģimenes var saņemt izdales punktos visā Latvijā, informē Sabiedrības integrācijas fonds.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nabadzība un sociālā atstumtība vēljoprojām daudzās Eiropas Savienības valstīs ir būtisks izaicinājums. Lai sniegtu kritiski svarīgu atbalstu iedzīvotājiem krīzes situācijās un mazinātu sociālo nevienlīdzību starp dažādām sabiedrības grupām, Sabiedrības integrācijas fonds īsteno Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām programmu, kuras mērķis ir sniegt pārtikas un pamata materiālo atbalstu, kā arī ar dažādu papildpasākumu palīdzību veicināt sociālo iekļaušanu.

Kopš 2014.gada Sabiedrības integrācijas fonds sniedz iespēju saņemt dažāda veida atbalstu, tostarp skolas preču komplektus. Pieejami divu veidu skolas preču komplekti – bērniem vecumā no 5 līdz 10 gadiem un bērniem vecumā no 11 līdz 16 gadiem. Skolas preču komplektos iekļauti dažādi individuālie mācību priekšmeti, kancelejas piederumi, penālis u.c. mācībām noderīgas lietas, kā arī mugursoma tieši sākumskolas vecuma bērniem.

Skolas piederumu komplektus var saņemt ģimenes, tai skaitā Ukrainas civiliedzīvotāju ģimenes, kuras: atbilst trūcīgas mājsaimniecības statusam vai nonākušas krīzes situācijā, kā arī, ja tās atbilst tādas maznodrošinātas mājsaimniecības statusam, kurā ienākumi mēnesī nepārsniedz 327 eiro pirmajai vai vienīgajai personai, bet katrai nākamai personai mājsaimniecībā 229 eiro. Katram bērnam pienākas viens komplekts kalendārajā gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“1.septembris ir brīdis, ko neskaitāmi bērni Latvijā gaida ar lielu prieku un nepacietību. Vienlaikus skolēna sagatavošana maznodrošināto, trūcīgo, kā arī krīzes situācijā nonākušo ģimeņu budžetos var radīt papildu slogu jau tā ierobežotu resursu apstākļos. Lai atbalstītu veiksmīgu mazaizsargāto ģimeņu bērnu skolas gaitu uzsākšanu, tā nodrošinot vienlīdzīgas iespējas mācīties un apgūt jaunas zināšanas ikvienam Latvijas skolēnam, šobrīd aicinām pieteikties bezmaksas skolas preču komplektu saņemšanai visā Latvijā,” stāsta Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Īstenojot Eiropas Atbalsta fondu vistrūcīgākajām personām programmu, Sabiedrības integrācijas fonds apvieno un efektīvi iesaista atbalsta sniegšanā 25 nevaldības organizācijas, reliģiskās organizācijas un pašvaldības vai to iestādes, to starpā tādas labi atpazīstamas kā “Samāriešu fonds”, “Latvijas Samariešu apvienība” un “Latvijas Sarkanais Krusts” u.c.. Partnerorganizācijas nodrošina skolas preču, pārtikas un pamata materiālās palīdzības komplektu izdali, maltīšu sagatavošanu un izdali 29 vietās un papildpasākumu īstenošanu 446 izdales vietās visā Latvijā.

Plašāka informācija par komplektu izdales vietām visā Latvijā: https://www.atbalstapakas.lv/atbalsta-vietas

Foto: pexels.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.