Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Mēbeles mūsdienīgam mājoklim: Ko ņemt vērā izvēloties?

Lieliski iekārtota telpa, kur mēbeles un citi elementi harmoniski papildina cits citu, nav nejaušība. Tās pamatā ir daži pamatprincipi, kas būtu jāņem vērā, lai sasniegtu teicamu rezultātu.

Vai arī Jums aktuāla mēbeļu izvēle un mājokļa iekārtošana? Turpiniet lasīt un uzziniet dažus noderīgus knifus!

Izvēlieties saskaņota stila mēbeles

Vienkāršākais veids, kā sasniegt harmonisku telpas iekārtojumu, ir izvēlēties mēbeļu komplektus. Tomēr, ja telpā labāk iederas nestandarta izmēru mēbeles vai ir vēlme pēc kaut kā neparastāka, mēbeles veiksmīgi var sakombinēt arī paši.

Tām nav obligāti jābūt no vienas mēbeļu kolekcijas – svarīgi, lai tās labi papildina cita citu. Piemēram, iedomājieties smagu, antīku krēslu ar smalkām detaļām. Ir skaidrs, ka kombinācijā ar nelielu, lakoniska stila galdiņu tas gluži vienkārši “nestrādās”.

Ņemiet vērā telpas funkciju

Protams, telpai jābūt arī funkcionālai, tādēļ izvēlieties konkrētajam telpas mērķim atbilstošas mēbeles. Piemēram, ja bieži uzņemat viesus, Jūsu viesistabā lieliski iederēsies liels stūra dīvāns un galdiņš, kur uzlikt kafijas tases.

Nosakiet telpas centrālo punktu

Lai iegūtu harmonisku telpas iekārtojumu, izvēlieties centrālo punktu un mēbeles, kā arī citus interjera elementus izvietojiet ap to. Kā centrālais punkts viesistabā var kalpot, piemēram, kamīns, televizors vai logs. Guļamistabā galvenais objekts ir gulta, savukārt ēdamistabā – galds.

Izveidojiet izkārtojuma plānu

Pirms došanās uz veikalu apdomājiet, kāda veida mēbeles Jums ir vajadzīgas un kur tās novietosiet. Veiciet arī mērījumus, lai saprastu, kādi ir vēlamie mēbeļu parametri. Tas ļaus orientēties piedāvājumā un izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem.

Veidojot plānojumu, ņemiet vērā arī ērtības – telpā jāatstāj pietiekami daudz vietas, lai ērti pārvietotos.

Labas mēbeles ir ilgtermiņa ieguldījums. Tādēļ svarīgi ir izvēlēties kvalitāti, piemērotu stilu, kā arī pievērst uzmanību citām svarīgām detaļām.

Ja vajadzīgas finanses mājokļa iekārtošanai, noderēt var patēriņa kredīts bez ķīlas no VIASMS.lv. Tā ir iespēja iegādāties visu nepieciešamo uzreiz, atmaksājot aizdevumu vēlāk – ilgākā laika posmā. Pirms kredīta noformēšanas svarīgi izvērtēt savu maksātspēju.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.