Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Meitene ar krāsu izjūtu pirkstos

Ozolnieku vidusskolas pirmā stāva gaiteni jau mēnesi grezno gleznas. Tā ir pirmā kāda mākslinieka personālizstāde šajā skolā. Kad gleznas vēl nebija izliktas, daudzi, tās ieraugot, spēja vien pateikt “ah” un “ai”. Kad uzzināja mākslinieku, uz mirkli vienmēr iestājās pauze. Jo šo skaisto, krāsaino darbu autore ir 6. klases skolniece. Izstādē redzams viņas veikums trīs gadu garumā.
Viņa pati ir tikpat neparasta kā viņas talants. Hani Janga (Hanyi Yang). Ozolnieku vidusskolas 6.b klases skolniece. Meitene, kurai piemīt izcilas matemātiķes spējas, dziļa latviešu valodas izjūta un radošums. Lasot viņas domrakstus, pasakas vai dzejoļus, neviens nepateiks, ka meitenes dzimtā valoda nav latviešu, bet gan mums tik eksotiskā ķīniešu valoda.
Skolā viņa visiem ir Dinija un sen neviens nepievērš uzmanību viņas tautībai. Dinija ir savējā, un viss.
Pati Dinija par sevi raksta dzejolī “Es pasaulē”.
Es pasaulei esmu tik maza, Kā mazā Mikasa. Kā ūdens pile jūrā, Kā sāls graudiņš mikstūrā. Es esmu vismazākā Un arī visspēcīgākā. Es varu uzkāpt Everestā, Es varu izrēķināt visgrūtāko uzdevumu testā. Es esmu visspēcīgākā Un arī visvājākā. Es mirstu, iekrītot aizā, Un bļauju, redzot krītošu cilvēku gaisā.
Es esmu visvājākā Un arī visgudrākā. Es zinu, cik pasaulē ir okeānu Un cik jūraszāles tajās ir plāni. Es pasaulei esmu tik maza, Kā mazā Mikasa.
Par godu izstādei nedaudz parunājāmies par dzīvi un mākslu.
– Dinij, kurā valstī tu esi dzimusi – Latvijā vai Ķīnā?
Esmu dzimusi Ķīnā.
– Pastāsti par savu bērnību!

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.