Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Meža dienā var uzzināt visu par mežu

Pavasarīgi saulainā dienā Jelgavā, Pastā salā, jau piekto gadu norisinājās Mežu dienu pasākums “Mežs ienāk Jelgavā!”, kura devīze šogad – “No meža līdz mājai”, īpaši akcentējot koka izmantošanu būvniecībā. Kā savā uzrunā norādīja pasākuma idejas autors Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Meža fakultātes dekāns Linards Sisenis: “Šogad Latvijas mežos notiks intensīvs darbs un tiks iestādīti 50 miljoni jaunu koku, kas pēc gadiem dos koksnes resursus mežsaimniecības nozarei.” Kopumā pasākumā piedalījās ap 50 meža un saistīto nozaru uzņēmumu un organizāciju.

Jauniešiem, kuriem ir aktuāla profesijas izvēle, bija iespēja uzzināt vairāk par LBTU Meža fakultātes, Vides un būvzinātņu fakultātes un citu izglītības iestāžu piedāvātajām mācību iespējām mežsaimniecībā un kokapstrādē, kā arī par plašajām karjeras iespējām nozarē.

“Meža nozare vienmēr ir bijusi viena no mūsu valsts ekonomikas stūrakmeņiem, kas dod nozīmīgu ieguldījumu valsts eksporta bilancē. Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas ir strauji attīstījusies gan meža apsaimniekošana, gan izaudzētās koksnes pārstrāde. Mūsu uzņēmumi ir pazīstami pasaules tirgos gan ar Latvijā ražoto bērza saplāksni, gan koka mājām un citiem produktiem ar augstu pievienoto vērtību. Bez ekonomiskās nozīmes mežam ir īpaša vieta latviešu sirdīs, jo tur mēs ejam atgūt spēkus un pabūt prom no pilsētas burzmas un stresa. Kā tauta sākas ar cilvēkiem, tā mežs sākas ar kokiem, un tikai gudra un tālredzīga saimniekošana veicinās meža atjaunošanu,” pasākumu atklāšanā norādīja Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns.

Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, uzrunājot klātesošos, atzina: “Mežs ir jāapsaimnieko gudri, un mums jābūt pārliecībai, ka darām to rītdienai un valsts attīstībai. Mums jābūt stipriem, gudriem un radošiem.” Viņš pauda pateicību pasākuma organizētājiem un jaunajai paaudzei, kas ieradusies kuplā pulkā. Tas nozīmē, ka jauniešiem ir interese par mežu un dabas procesiem kopumā. “Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte ir tā vieta, kur apgūt jaunas zināšanas un inovācijas veiksmīgai meža apsaimniekošanai, un nākotnē tās noteikti dos ieguvumu nozarē,” ir pārliecināta LBTU rektore Irina Pilvere. Savukārt “Latvijas valsts mežu” padomes priekšsēdētāja Zane Driņķe, atklājot pasākumu, uzsvēra, ka uzņēmums “Latvijas valsts meži” vienmēr ir rūpējies un arī turpmāk rūpēsies, lai mēs dzīvotu labāk un zaļāk. Viņa pauda prieku, ka pasākumā var sanākt kopā jaunā paaudze ar mirdzošām acīm un nozaru profesionāļi.

Kā novēroja “Zemgales Ziņas”, pasākums “Mežs ienāk Jelgavā” bija tieši skolu jaunatnes plaši apmeklēts. Piemēram, Jelgavas Paula Bendrupa pamatskolas skolēni par pasākumu interesējas katru gadu, un skolotāja Ludmila Ragucka ir priecīga par iespēju bērniem iegūt jaunas atziņas un zināšanas par dabas procesiem. Arī vairāku citu skolu audzēkņi pasākumu apmeklē mācību stundu ietvaros.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.