Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Mežmuižas pilī restaurētas durvis, vējtveris un mazās kāpnes

Sirsnīgā pasākumā, piedaloties Augstkalnes pamatskolas skolēniem un darbiniekiem, svinīgi tika atklātas Mežmuižas pils restaurētās durvis, kā arī vējtveris un mazās kāpnes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmie restaurācijas pasākumi skolas ēkā jeb Mežmuižas pilī veikti jau pirms gadiem divdesmit, sākot ar abām zālēm un terasi.  Ņemot vērā, ka ēka ir Valsts nozīmes kultūras piemineklis jebkuri atjaunošanas darbi te veicami stingrā kontrolē un īstenojami pamazām, pa posmiem. Dobeles novada domes deputāte un agrākā Tērvetes novada domes priekšsēdētāja, kuras vadībā te veikts ne mazums darbu, Dace Reinika, pasākumā atzina: “Par šo īpašo vietu mums visiem kopā ir jārūpējas – gan valstij, gan pašvaldībai, gan sabiedrībai!”

Sveicot ar paveikto kārtējo posmu ēkas restaurācijā, D. Reinika skolai dāvināja mākslinieka Ēvalda Ābeles gleznotu darbu ar Mežmuižas pili.

Tieši šim restaurācijas posmam finansējums no Tērvetes novada pašvaldības budžeta tika piešķirts finansējums 25 000 eiro apmērā. Tas bija paredzēts vējtvera un ārdurvju restaurēšanai. Mainoties būvniecības izmaksām, nauda durvju restaurēšanai nepietika, tāpēc par šo naudu restaurēja tikai vējtveri un mazās kāpnes. Savukārt durvju restaurēšanu veica AS “Būvuzņēmums Restaurators” un šīs izmaksas ir 12 119,07 eiro bez PVN.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mežmuižas pils celta neogotikas stilā, pilnībā pabeigta  1912. gadā. Pils, atrazdamās ezera lēzenajā krastā, no vienas puses iežogota ar veco parku, no otras ar Ketlera laikā celto baznīcu un vecās kapsētas lielajiem kokiem. Rakstnieks Roberts Sēlis celtni raksturojis kā “vienkāršā vācu renesanses stilā” celtu ēku, piebilstot, ka tā “izstaro savādu, romantiska noguruma nokrāsu”. Mežmuižā vasaras pavadījis rakstnieks Rainis, ciemojoties pie fotogrāfa Viļa Rīdzenieka, parkā uzstādīts piemiņas akmens Rainim. No 1954. gada pilī atrodas skola. Muižas parks ar 46 koku sugām, kura platība ir 12 hektāri, ir neatņemama pils sastāvdaļa. Skaistajā dzirnavu ezerā ik gadu ligzdo gulbji.

Informāciju sagatavoja Dobeles novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa

Foto: Dobeles novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.