Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Miezītes bibliotēkai krietns lasītāju pieaugums

  • REĢISTRĒTO lasītāju skaits Miezītes filiālē pieaudzis līdz 1600.

VĒRTĒJAM 2023. GADU

Liene Vespere, Jelgavas pilsētas bibliotēkas Miezītes filiāles vadītāja, 2023. gadu raksturo kā bibliotēkai ļoti labu pēc visiem trijiem svarīgākajiem bibliotēku darba vērtēšanas kritērijiem. Proti, reģistrēto lasītāju skaits pieaudzis līdz 1600, pamatīgi palielinājies arī izsniegto izdevumu un bibliotēkas apmeklējumu skaits. Šogad bibliotēkā norisinājies arī neparasti daudz publisku pasākumu, un šo virzienu iestāde turpinās arī nākamgad.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  • JELGAVAS pilsētas bibliotēkas Miezītes filiāles vadītāja Liene Vespere pastāsta, ka līdz šā gada beigām bibliotēkā strādā trīs darbinieces, bet jau no 2024. gada 1. janvāra viņas būs četras.

“Tas ir mīts, ka cilvēki gandrīz nelasa vai lasa vairs tikai pensionēti seniori! Mūsu, Miezītes bibliotēkas, vidējā lasītāja profils ir sieviete 45–55 gadu vecumā. Vasarās nāk ļoti daudz bērnu pēc skolas obligātās literatūras, un apmēram trešdaļa no viņiem ir aktīvi “grāmatu ēdāji” arī visu cauru gadu. Jā, tīņu gados jaunieši mēdz no lasītāju loka pazust, bet ap 20 gadiem atkal atgriežas. Kopumā cilvēku aktivitāte Miezītes bibliotēkā galīgi neizskatās pēc lasīšanas norieta,” stāsta L. Vespere. Salīdzinājumam ar tagadējiem 1600 lasītājiem – 2019. gadā, kad viņa kļuva par bibliotēkas vadītāju, tajā bija reģistrējušies 994 cilvēki.

Miezītes bibliotēkas vadītāja ir ļoti pateicīga visiem bibliotēkas lasītājiem, atbalstītājiem un sadarbības partneriem. Šogad, ja neskaita ikdienas darbu ar grāmatām, periodiku un izstāžu rīkošanu, bibliotēkā notikuši arī dažādi pasākumi. “Jau trešo gadu mums ir sadarbība ar Tīsu bāzes izdzīvošanas pulciņa vadītāju Ēriku Grinevicu un Zemessardzes veterānu Ilgvaru Puškevicu, rīkojot patriotiski militārus pasākumus, kuri pat jau iekļuvuši “Panorāmā”. Turpinām draudzēties ar mākslinieci Lāsmu Līcīti, piedāvājot dažādas radoši mākslinieciskas nodarbības. Ļoti aktīvs un apmeklēts joprojām ir mūsu pašu bibliotekāres Evas vadītais adītāju pulciņš,” tā L. Vespere. Pavasarī daudzas bērnudārzu audzēkņu grupiņas, pat braucot uz Miezīti ar autobusiem no Pārlielupes, izbaudīja bibliotēkas un bijušās Pārlielupes bibliotēkas vadītājas Aigas Volkovas kopdarbu – izrādi “Kur ņemt vienu apkampienu?”, kas tapa pēc Deivida Mellinga tāda paša nosaukuma bērnu grāmatas motīviem. Miezītes bibliotēkā to noskatījās 375 bērni. Tiek jau domāts par ko līdzīgu mazajiem arī nākamgad. Miezītes bibliotēkas visjaunākais sadarbības partneris ir nesen radītā biedrība “Jelgavas līnijas”, kurā iedzīvotāji var iestāties, uzrakstot iesniegumu un atstājot to bibliotēkā.

Kā 2023. gada pēdējais pasākums bibliotēkā noteikti pieminama Jura Čuričeva grāmatas “Miezīte un tās apkārtne” atklāšana. Izdevumā aprakstīta Miezītes muižas un tās apkārtnes iedzīvotāju dzīve un vēsture. Miezītes bibliotēkai bija tas gods būt nopietnam šīs grāmatas rašanās starpniekam, savedot kopā tās autoru ar vietējiem cilvēkiem, bibliotēkas aktīvajiem lasītājiem un vēstures zinātājiem. J. Čuričevs ir ne tikai novadpētnieks, bet arī gleznotājs, un bibliotēkā apskatāma viņa gleznotā Miezītes muiža.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šā gada beigām bibliotēkā strādā trīs darbinieces, bet jau no 2024. gada 1. janvāra viņas būs četras, jo, pieaugot apmeklētāju un grāmatu izsniegumu skaitam, palielinājies arī darba apjoms. “Bibliotēkas attīstība nekādi nebūtu iespējama bez manām lieliskajām kolēģēm Evas un Mārītes, sirsnīgs jums paldies, meitenes,” uzsver L. Vespere.

Runājot par ne tik veiksmīgām norisēm, bibliotēkas vadītāja piemin četros sava darba gados tā arī nerasto skaidrību, kas īsti ir noteicošais faktors bibliotēkas pasākumu apmeklējumā. Šā gada maija Grāmatu svētki, piemēram, piesaistīja ļoti mazu auditoriju un kļuva par apdomas mācībstundu – ko nākamreiz darīt citādāk.

Viņas izjūtās, L. Vespere teic, 2023. gads paskrējis neticami ātri un bijis notikumiem ļoti bagāts. “Skaistāko iespaidu avots man šogad bija dalība Dziesmu svētkos kora “Mītava” sastāvā. Šķiet, jau piekto reizi kopš skolas gadiem izbaudīju savu atvaļinājuma nedēļu mēģinājumos un varenajā kopdziesmas, kopābūšanas atmosfērā,” atceras L. Vespere. Vēl šogad viņa sākusi studijas LBTU socioloģijas maģistrantūrā un ar prieku stāsta, cik ļoti izbauda būšanu atkal pirmkursnieces statusā un laika pavadīšanu ar kursabiedriem – līdzīgu interešu cilvēkiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.