Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ministrs Plešs pieprasa paskaidrojumus Jelgavas novada domes priekšsēdētājam par domes darba organizācijas neatbilstību normatīvo aktu prasībām

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP!) pieprasījis sniegt paskaidrojumus Jelgavas novada pašvaldības priekšsēdētājam Ziedonim Caunem par domes darba organizācijas neatbilstību normatīvo aktu prasībām, patvaļīgi pārtraucot kārtējo domes sēdi.
 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP!) pieprasījis sniegt paskaidrojumus Jelgavas novada pašvaldības priekšsēdētājam Ziedonim Caunem par domes darba organizācijas neatbilstību normatīvo aktu prasībām, patvaļīgi pārtraucot kārtējo domes sēdi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir iepazinusies ar Jelgavas novada domes priekšsēdētāja 1. decembra paziņojumu un Jelgavas novada domes deputāta 1. decembra iesniegumu, un secina, ka sniegtā informācija par domes darba organizāciju ir pretrunīga, informē VARAM Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Priekšsēdētāja paziņojumā norādīts, ka trīs domes sēdēs nav piedalījušies jeb reģistrējušies likumā “Par pašvaldībām” 34. panta pirmajā daļā noteiktais deputātu skaits un līdz ar to sēdes uzskatāmas par nenotikušām. Savukārt Jelgavas novada domes deputāta iesniegumā minēts, ka kārtējā domes sēdē bija reģistrējies normatīvajos aktos noteiktais deputātu skaits, taču tā pārtraukta Jelgavas novada domes priekšsēdētāja patvaļīgas rīcības dēļ.

Ministrija, izvērtējot iesniegumā minēto informāciju un Jelgavas novada pašvaldības domes tīmekļvietnē pieejamo informāciju, secina, ka pašvaldības domes priekšsēdētājs kā domes vadītājs nav izpildījis normatīvajos aktos noteiktos pienākumus, tādējādi pieļaujot  pārkāpumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ministrs Artūrs Toms Plešs: “Jelgavas novada domes priekšsēdētāja rīcībā saskatāma izvairīšanās no domes darba vadīšanas pienākuma, tādējādi nelabvēlīgi ietekmējot domes reputāciju, traucējot domes darba nepārtrauktību un lemtspēju, vairojot politisko nestabilitāti un apdraudot pilnvērtīgu iedzīvotāju interešu pārstāvēšanu. Esmu pieprasījis Z.Caunem rakstveida paskaidrojumu par ministrijas konstatētajiem pārkāpumiem Jelgavas novada domē, tai skaitā informāciju par turpmāko rīcību, lai pārkāpumus novērstu.”

Iesniegumā norādīts, ka 2021. gada 1. decembra Jelgavas novada kārtējo domes sēdi pēc balsojuma par darba kārtības otro jautājumu patvaļīgi pārtrauca domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune, atsaucoties uz kvoruma neesamību. Domes priekšsēdētājs sēdi pameta, lai gan konkrētajā domes sēdē bija atbilstošs skaits deputātu, lai domes sēde varētu notikt, kā arī ignorējot klātesošo deputātu norādes uz kvoruma esamību. 

Ievērojot likuma “Par pašvaldībām” 33. panta noteikto, domes sēdes vadītājam bija jāturpina vadīt sēde un pirms nākamā jautājuma izskatīšanas jāpārliecinās, vai ir pietiekams klātesošo deputātu skaits, kas nepieciešams, lai domes sēde varētu notikt. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā iepriekš minēto un pamatojoties uz likuma “Par pašvaldībām” 94.1 panta otro daļu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs pieprasa rakstveida paskaidrojumus Jelgavas novada domes priekšsēdētājam Ziedonim Caunem par 2021. gada 1. decembra domes sēdes Nr. 32 slēgšanas iemesliem, kā arī informēt par turpmāko rīcību, lai novērstu pārkāpumus.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.