Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ministrs Plešs reģionālajā darba vizītē apmeklē Dobeles novadu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP!), turpinot reģionālās darba vizītes, 31. martā apmeklēja Dobeles novadu, kur tikās ar domes priekšsēdētāju Ivaru Gorski, lai pārrunātu aktuālos novada attīstības projektus un iespējas, ko sniedz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātās atbalsta programmas pašvaldībām, kā arī citus pašvaldībai aktuālus jautājumus, informē Dobeles novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vizītes sākumā ministrs, tiekoties ar Dobeles novada domes vadību, diskutēja par pašvaldībai aktuāliem jautājumiem, kā arī sarunas laikā tika pārrunāti problēmjautājumi, kas saistīti ar projektu īstenošanu un ārējiem, neparedzamiem apstākļiem, kas apgrūtina to ieviešanu.

“Pašvaldības budžetu lielā mērā ir ietekmējusi gan Covid- 19 pandēmija, gan arī šī brīža straujais cenu kāpums, kas ievērojami atspoguļojas arī uz iecerēto projektu īstenošanu. Piemēram, Jāņa Čakstes iela, Dobelē, šobrīd ir kritiskā stāvoklī, te nepieciešams atjaunot ne vien ielas virskārtu, bet arī visas apakšzemes komunikācijas. Šī gada budžeta ietvaros pašvaldība, piesaistot aizņēmumu, ir plānojusi realizēt šīs ielas pārbūvi, bet pašlaik diemžēl nav atbilstošas aizņēmumu programmas finansējuma piesaistei.

Esošajās programmās vai nu pašvaldība nevar izpildīt izvirzītos nosacījumus, vai aizņēmuma maksimālās summas nesedz visas izmaksas. Tomēr, jebkurā gadījumā, pašvaldība meklēs iespēju piesaistīt finansējumu un Čakstes iela tiks rekonstruēta, tikai jautājums ir par to vai tik apjomīgu projektu būs iespējams realizēt vienā kārtā, kas būtu izdarāms jau šogad, vai divās kārtās – daļu no darba veicot nākošajā gadā,” vēršot ministra uzmanību uz vienu no aktuālākajām šī brīža problēmām, sacīja Dobeles novada domes priekšsēdētājs Ivars Gorskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat arī vizītes laikā domes vadība pauda savu nostāju vēja parku izbūves lauksaimniecības zemēs jautājumā, vēlreiz uzsverot to, ka Dobeles novada pašvaldības ieskatā vēja elektrostaciju parku “Dobele” un “Pienava” būvniecības iecere ir noraidāma un nav atbalstāma, jo ieceri plānots īstenot auglīgā lauksaimniecības zemē, kas pēc vēja elektrostacijas izbūves zaudētu gan savu vērtību, gan arī radītu ainavas vizuālās izmaiņas. “Vēja parku attīstība kopumā ir atbalstāma, bet ļoti svarīga ir pareizās vietas izvēle,” piebilda I.Gorskis.

Vizītes laikā ministrs apmeklēja nesen izveidoto Dobeles Valsts un pašvaldības vienoto klientu apkalpošanas centru, kur tika pārrunāta centra darbība un valsts sniegto pakalpojumu klāsts. Dobeles Valsts un pašvaldību vienotais klientu apkalpošanas centrs ne tikai piedāvā atsevišķus pieprasītākos valsts pakalpojumus un visus pašvaldības pakalpojumus, bet arī nodrošina iespēju klientiem pieteikt e-pakalpojumus, tādējādi veicinot iedzīvotāju vispārēju iekļaušanos digitālajā telpā.

Darba vizītes turpinājumā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs devās uz SIA “Tenachem”, kur, tiekoties ar uzņēmuma vadību, iepazinās ar tā darbību un attīstības tendencēm. SIA “Tenachem” ir starptautisks uzņēmums ar ražotni Latvijā un 25 gadu attīstības vēsturi. Uzņēmums, pateicoties vadošajai pētniecības un attīstības nozīmei, kā arī jaunākajiem tehniskajiem risinājumiem, izveidojis stabilas pozīcijas stikla pakešu hermētiķu tirgū.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat Pleša kungam bija iespēja doties uz Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas jaunizveidoto dienesta viesnīcu, iepazīt skolas ikdienu un vienlaikus, tiekoties ar skolas direktoru Romānu Griškeviču, uzzināt vairāk par šīs skolas darbību un nākotnes mērķiem. Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas dienesta viesnīca ir uzbūvēta, lai veicinātu un attīstītu izglītības pakalpojumu pieejamību un sekmētu izglītojamo skaita pieaugumu.

Darba vizītes dienas kārtībā bija iekļauta arī ekskursija uz jaunatklāto Dobeles Livonijas ordeņa pili, lai iepazīstinātu ar 2018. gadā sākto apjomīgo Dobeles pilsdrupu rekonstrukciju un šī brīža aktuālajiem projektiem, kā rezultātā Dobeles pils jau kļuvusi par daudzfunkcionālu kultūras, amatniecības tūrisma un attīstības centru, kas piesaista lielu tūristu skaitu.

Dienas noslēgumā ministrs devās uz rehabilitācijas centru SIA “Tērvete”, kur viņu sagaidīja un ar rehabilitācijas centra darbību un aktualitātēm iepazīstināja iestādes vadītājs Valdis Grīnvalds.

Foto:Dobeles novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.