Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ministrs Plešs reģionālajā darba vizītē apmeklē Dobeles novadu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP!), turpinot reģionālo darba vizīšu ciklu, šodien apmeklēs Dobeles novadu, kur tiksies ar domes priekšsēdētāju Ivaru Gorski, lai pārrunātu aktuālos novada attīstības projektus un iespējas, ko sniedz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātās atbalsta programmas pašvaldībām, kā arī citus pašvaldībai aktuālus jautājumus. Vizītes laikā paredzēts arī Valsts un pašvaldību vienotā klientu apkalpošanas centra (VPVKAC) apmeklējums, informē ministra padomnieks komunikācijas jautājumos Miks Strazdiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Centru tīkls no 85 VPVKAC 2019. gada sākumā jau šobrīd ir sasniedzis 130, savukārt tuvāko divu gadu laikā, – līdz ar piedāvāto pakalpojumu klāstu palielināšanu, – plānots izveidot līdz pat 600 centriem visā Latvijas teritorijā, lai tie iedzīvotājiem būtu pieejami katrā pagastā.

Tiekoties ar pašvaldības vadību, ministrs informēs par VARAM izstrādātajiem pašvaldību investīciju un atbalsta instrumentiem, kā arī iespējām pretendēt uz kādu no ministrijas pārziņā esošu Eiropas Savienības (ES) fondu programmām, kas tostarp mērķētas uz uzņēmējdarbības vides attīstību, infrastruktūras labiekārtošanu un iedzīvotājiem būtisku projektu realizēšanu pašvaldības teritorijā.

Dobeles novada teritorijā ar VARAM atbalstu realizēti vai uzsākti vairāki iedzīvotājiem un novada attīstībai būtiski projekti, piemēram, Dobeles pilsētas degradētās rūpnieciskās apbūves teritorijas revitalizācija, ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas paplašināšana Dobelē un Aucē, kā arī sniegts atbalsts uzņēmējdarbības attīstībai Tērvetes novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā Dobeles novads no ES fondu līdzekļiem VARAM kompetences jomās saņēmis vairāk nekā 10 milj. EUR laikposmā no 2014. līdz 2020. gadam. Papildu tam 2021. gadā piešķirti valsts aizdevumi 1 milj. EUR apmērā no ministrijas izstrādātās atbalsta programmas Covid-19 ekonomisko seku mazināšanai, kas atvēlēti Auces vidusskolas ēkas fasādes siltināšanai un pašvaldības transporta infrastruktūras attīstībai: ielu asfalta seguma atjaunošanai Auces novadā un Puķu ielas pārbūvei Dobelē.

Lai veicinātu ekonomikas atgūšanos no Covid-19 pandēmijas izraisītās krīzes, pašvaldībām 2022. gadā plānots atvēlēt valsts budžeta finansējumu aizdevuma formā 70 miljonu eiro apmērā, ko paredzēts piešķirt plašam mērķu lokam, tai skaitā uzņēmējdarbības infrastruktūras attīstīšanai novada teritorijā, ceļu tīklu labiekārtošanai vai iedzīvotājiem nozīmīgu projektu realizēšanai, piemēram, īres dzīvokļu izveidošanai ārpus Rīgas plānošanas reģiona.

Tāpat VARAM šogad turpina augstas gatavības pašvaldību investīciju programmu uzņēmējdarbības vai pakalpojumu infrastruktūras attīstībai, un kopumā pašvaldībām būs pieejami vairāk nekā 36 miljoni eiro.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.