Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ministrs Plešs reģionālajā darba vizītē apmeklē Jelgavas novadu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP!), turpinot reģionālo darba vizīšu ciklu, šodien apmeklēs Jelgavas novadu, kur tiksies ar domes priekšsēdētāju Madaru Lasmani, lai pārrunātu aktuālos novada attīstības projektus un iespējas, ko sniedz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātās atbalsta programmas pašvaldībām, kā arī citus pašvaldībai aktuālus jautājumus, informē ministra padomnieks komunikācijas jautājumos Miks Strazdiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plānota arī uzņēmuma “Laflora” apskate, kuras laikā apspriedīs ieceri Kaigu kūdras purvā būvēt vēja elektrostaciju parku, lai tādējādi kāpinātu atjaunojamo energoresursu jaudas novada teritorijā un veicinātu ilgtspējīgas uzņēmējdarbības praksi reģionā. Vizītes ietvaros paredzēta arī industriālās teritorijas “Raubēni” apskate, kur ar VARAM atbalstu īstenota uzņēmējdarbībai nozīmīgas infrastruktūras attīstība Ozolnieku novada Cenu pagastā.

Vizītes laikā paredzēts arī Valsts un pašvaldību vienotā klientu apkalpošanas centra (VPVKAC) apmeklējums. Centru tīkls no 85 VPVKAC 2019. gada sākumā jau šobrīd ir sasniedzis 130, savukārt līdz 2025. gadam, – līdz ar piedāvāto pakalpojumu klāstu palielināšanu, – plānots izveidot līdz pat 600 centriem visā Latvijas teritorijā, lai iedzīvotājiem tie būtu pieejami katrā pagastā.

Tiekoties ar pašvaldības vadību, ministrs informēs par VARAM izstrādātajiem pašvaldību investīciju un atbalsta instrumentiem, kā arī iespējām pretendēt uz kādu no ministrijas pārziņā esošu Eiropas Savienības (ES) fondu programmām, kas tostarp mērķētas uz uzņēmējdarbības vides attīstību, infrastruktūras labiekārtošanu un iedzīvotājiem būtisku projektu realizēšanu pašvaldības teritorijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas novada teritorijā ar VARAM atbalstu realizēti vai sākti vairāki iedzīvotājiem un novada attīstībai būtiski projekti, piemēram, Valgundes pagasta informācijas, kultūras un sporta centra “Avoti” energoefektivitātes paaugstināšana, Līvbērzes pagasta Jelgavas ielas transporta infrastruktūras attīstība un apgaismotas gājēju ietves posma izbūve Spartaka ielā Ozolniekos.

Kopumā Jelgavas novads no Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļiem VARAM kompetences jomās laika posmā no 2014. līdz 2020. gadam saņēmis aptuveni 3 miljonus eiro . Papildu tam 2020. un 2021. gadā piešķirti valsts aizdevumi nepilnu 9 miljonu eiro apmērā no ministrijas izstrādātās atbalsta programmas Covid-19 ekonomisko seku mazināšanai, kas atvēlēti gājēju celiņa izbūvei no autoceļa A8 līdz Branku ciemam, veikala pārbūvei par Kalnciema sporta klubu, esošā seguma atjaunošanai no Tilta ielas līdz Misas tiltam Cenas pagastā, pašvaldības ceļa “Misas tilts – Glūdas” esošās segas konstrukcijas pastiprināšanai ar cietā seguma izbūvi, kā arī citiem attīstības projektiem novada teritorijā.

Lai veicinātu ekonomikas atgūšanos no Covid-19 pandēmijas izraisītās krīzes, pašvaldībām 2022. gadā plānots atvēlēt valsts budžeta finansējumu aizdevuma formā 70 miljonu eiro apmērā, ko paredzēts piešķirt plašam mērķu lokam, tai skaitā uzņēmējdarbības infrastruktūras attīstīšanai novada teritorijā, ceļu tīklu labiekārtošanai vai iedzīvotājiem nozīmīgu projektu realizēšanai, piemēram, īres dzīvokļu izveidošanai ārpus Rīgas plānošanas reģiona. Tāpat VARAM šogad turpina augstas gatavības pašvaldību investīciju programmu uzņēmējdarbības vai pakalpojumu infrastruktūras attīstībai, un kopumā pašvaldībām būs pieejami vairāk nekā 36 miljoni eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.