Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ministrs Plešs reģionālajā darba vizītē apmeklē Jelgavu

6. aprīlī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP!), turpinot reģionālo darba vizīšu ciklu, apmeklēs Jelgavas valstspilsētu, kur tiksies ar domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu, lai pārrunātu aktuālos pilsētas attīstības projektus un iespējas, ko sniedz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātās atbalsta programmas pašvaldībām, kā arī citus pašvaldībai aktuālus jautājumus, informē ministra padomnieks komunikācijas jautājumos Miks Strazdiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vizītes laikā ministrs apmeklēs arī zaļās enerģijas uzņēmumu “Gren Jelgava”, kas saražoto siltumu piegādā vairāk nekā 16 tūkstošiem mājsaimniecību, turklāt 92% no jelgavniekiem nepieciešamās siltumenerģijas saražo Jelgavas biomasas koģenerācijas stacijā, izmantojot atjaunojamo energoresursu – enerģētisko šķeldu.

Tiekoties ar pašvaldības vadību, ministrs informēs par VARAM izstrādātajiem pašvaldību investīciju un atbalsta instrumentiem, kā arī iespējām pretendēt uz kādu no ministrijas pārziņā esošu Eiropas Savienības (ES) fondu programmām, kas tostarp mērķētas uz uzņēmējdarbības vides attīstību, infrastruktūras labiekārtošanu un iedzīvotājiem būtisku projektu realizēšanu pašvaldības teritorijā.

Jelgavā ar VARAM atbalstu realizēti vai uzsākti vairāki iedzīvotājiem un pilsētas attīstībai būtiski projekti, tai skaitā piekļuves uzlabošana Rubeņu ceļa industriālās zonas attīstībai, Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” energoefektivitātes paaugstināšana, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas, pašvaldības policijas, sociālo pakalpojumu centra ēkas Zirgu ielā energoefektivitātes paaugstināšana, kā arī Jelgavas lidlauka poldera dambja pārbūve plūdu draudu novēršanai un pasākumu īstenošana Svētes upes caurplūdes atjaunošanai un plūdu apdraudējuma samazināšanai piegulošajās teritorijās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā Jelgavas valstspilsētas pašvaldība no ES fondu līdzekļiem VARAM kompetences jomās saņēmusi vairāk nekā 40 miljonus eiro laikposmā no 2014. līdz 2020. gadam. Papildu tam 2020. un 2021. gadā kopumā piešķirti valsts aizdevumi ap 5 miljonu eiro apmērā no ministrijas izstrādātās atbalsta programmas Covid-19 ekonomisko seku mazināšanai, kas tostarp atvēlēti asfaltbetona seguma atjaunošanai Ruļļu ielas posmā no Salnas ielas līdz Viskaļu ielai, Jelgavas poliklīnikas ēkas energoefektivitātes paaugstināšanai un tilta izbūvei pār Platones upi Bauskas ielā.

Lai veicinātu ekonomikas atgūšanos no Covid-19 pandēmijas izraisītās krīzes, pašvaldībām 2022. gadā plānots atvēlēt valsts budžeta finansējumu aizdevuma formā 70 miljonu eiro apmērā, ko paredzēts piešķirt plašam mērķu lokam, tai skaitā uzņēmējdarbības infrastruktūras attīstīšanai novada teritorijā, ceļu tīklu labiekārtošanai vai iedzīvotājiem nozīmīgu projektu realizēšanai, piemēram, īres dzīvokļu izveidošanai ārpus Rīgas plānošanas reģiona. Tāpat VARAM šogad turpina augstas gatavības pašvaldību investīciju programmu uzņēmējdarbības vai pakalpojumu infrastruktūras attīstībai, un kopumā pašvaldībām būs pieejami vairāk nekā 36 miljoni eiro.

Vizītes noslēgumā ministrs apmeklēs arī Pašvaldības operatīvās informācijas centru, kas veic kritiskās infrastruktūras un pilsētvidē ieviesto “viedo” risinājumu pārraudzību, kā arī nodrošina pašvaldības civilās aizsardzības sistēmas uzturēšanu. Centrs arī bez maksas nodrošina diennakts tālruņa darbību, lai iedzīvotājiem dotu iespēju ziņot par dažāda veida situācijām un notikumiem pilsētvidē.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.