Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ministru kabineta un Kultūras ministrijas Atzinības rakstus saņēmušas 11 personības

Kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA) pirmdien godināja izcilas kultūras personības – Ministru kabineta (MK) Atzinības rakstus un Kultūras ministrijas (KM) atzinības rakstus par mūža ieguldījumu vai nozīmīgu devumu saņēma 11 ilggadēji nozares darbinieki, aģentūru LETA informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

MK Atzinības raksts par mūža ieguldījumu leļļu teātra darbības nodrošināšanā un attīstībā tika pasniegti ilggadējam Latvijas Leļļu teātra valdes loceklim un direktoram Vilnim Beķerim.

MK Atzinības raksts par nozīmīgu ieguldījumu nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā un popularizēšanā, pētot apģērba, rokdarbu tehniku un amatniecības attīstības vēsturi Latvijā, nonāca vēstures doktores, etnogrāfes Aijas Jansones rokās.

MK Atzinības rakstu par ieguldījumu zinātniskajā darbā Rundāles pils muzejā, Rundāles pils dārza izveidē un attīstībā, kā arī kultūras pieminekļu saglabāšanas un atjaunošanas veicināšanā Latvijā kultūras ministrs pasniedza Laumai Lancmanei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

MK Atzinības raksts tika pasniegts arī Krāslavas Svētā Ludvika draudzes un Piedrujas Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas draudzes prāvestam Eduardam Voroņeckim par nozīmīgu ilggadēju ieguldījumu kvalitatīvas restaurācijas Latgales reģionā īstenošanā un sakrālā mantojuma saglabāšanā Latvijā.

Kultūras ministrs MK Atzinības rakstu pasniedza Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma Koka mākslas un metālmākslas nodaļas vadītājam, pedagogam, koktēlniekam, stila mēbeļu meistaram un ekspertam Arvīdam Verzam par nozīmīgu ieguldījumu pedagoģiskajā darbā Latvijā un Latvijas sakrālā mantojuma interjeru atjaunošanā.

MK Atzinības raksts par ilggadēju un pašaizliedzīgu pedagoģisko darbu un nozīmīgu ieguldījumu kokles spēles un Dziesmu svētku tradīcijas kopšanā un attīstīšanā tika pasniegts kokles spēles skolotājai un pasniedzējai Teiksmai Jansonei-Henkuzenei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par nozīmīgu ieguldījumu latgaliešu rakstu valodas apmācībā, popularizēšanā un apguves attīstīšanā, kā arī latgaliešu kultūrvēstures zināšanu tālāknodošanā, stiprinot latgalisko identitāti Latvijā MK Atzinības rakstu kultūras ministrs pasniedza latgaliešu valodas, literatūras un kultūrvēstures skolotāju asociācijas vadītājai, latviešu un latgaliešu rakstu valodas skolotājai, Latviešu valodas institūta pētniecei Veronikai Dundurei.

Ar MK Atzinības rakstu par ieguldījumu latviešu un suitu kultūras ilgtspējīgā attīstībā tika apbalvota arī suitu sabiedriskā darbiniece, etnogrāfisko ansambļu “Suitu sievas,” “Maģie suiti” un folkloras kopas “Suitu vīri” vadītāja, suitu kultūrtelpas pārstāve Ilga Leimane.

Īpašais KM Atzinības raksts par ieguldījumu Latvijas kultūras un mākslas pētniecībā un spilgtu radošo veikumu, kas vainagojies ar vērienīgu personālizstādi, tika pasniegts Imantam Lancmanim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

KM Atzinības raksts par ieguldījumu Jelgavas mūzikas vidusskolas attīstība un vadībā nonāca pie Artūra Puķīša. Tāpat KM Atzinības raksts par ieguldījumu Jelgavas Mūzikas vidusskolas attīstībā tika pasniegts Inārai Puķītei.

Svinīgo pasākumu ar muzikāliem priekšnesumiem bagātināja Nacionālās mākslu vidusskolas audzēkņi – 2.kursa klavierklases audzēkne Anna Linda Rūtenberga, 3.kursa audzēkņi – čellists Rainers Liekniņš un Anna Marija Kubecka, kā arī pianiste Aija Kuzmane.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.