Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Muzejā apskatāma dzīvesbiedru Ilzes un Alberta Pauliņu kopīgā izstāde “Desmitā stunda”

Līdz 5. maijam Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā apskatāma dzīvesbiedru Ilzes un Alberta Pauliņu kopīgā izstāde “Desmitā stunda”, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādē redzamo mākslas darbu galvenie motīvi ir daba un Dievs. Lai gan darbi ir tapuši reālisma tradīcijās, tiem raksturīga pastiprināta krāsainība, ekspresija, satura un formas vispārinājums. Alberts Pauliņš glezno klasiski ar eļļu uz audekla, Ilze Pauliņa, galvenokārt, strādā ar akrila krāsām.

Ilze Pauliņa (1954) ir gan māksliniece, gan ilgus gadus bijusi vizuālās mākslas skolotāja. Beigusi Mākslas akadēmijas Pedagoģijas nodaļu (1981) un Rīgas Augstāko Reliģijas zinātņu institūtu (2000). Izstādēs piedalās kopš 1979. gada un līdz šim sarīkojusi vairāk nekā 30 personālizstādes. Mākslinieku savienības biedre kopš 1991. gada.

Mākslinieks Alberts Francisks Pauliņš (1948) ir ainavists, strādā arī klusās dabas žanrā, kā arī gleznojis portretus un aktus. 1982. gadā beidzis Valsts Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu. Izstādēs piedalās kopš 1978. gada. Tukuma mākslinieku grupas biedrs kopš 1978. gada un Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 1990. gada.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mākslinieku kopīgās izstādes kopš 2023. gada turpina ceļu pa Latviju. Februārī viņu mākslas darbi bija apskatāmi Talsu novada muzejā.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.