Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Muzejā apskatāma Mārītes Leimanes darbu izstāde “Pārvērtību varā”

Ikdienā Mārīte Leimane ir Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja māksliniece.

Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā no 4.janvāra apmeklētājiem atvērta tekstilmākslinieces Mārītes Leimanes personālizstāde “Pārvērtību varā”. Izstādē redzami gan tradicionālajā gobelēna tehnikā darināti darbi, gan dažādās citās tehnikās veidotie – persiešu, adīti, izšūti, kā arī miksējot vienā darbā vairākas tehnikas.  Izstāde muzejā apskatāma līdz 20.februārim, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēdējos gados M.Leimane piešķir audumam otro dzīvi, prasmīgi izmantojot auduma strēmeles un plastmasas sietu. Autore atzīst, ka grūti noskatīties, ka ,,tik daudz dažādu krāsainu audumu tiek izmests mēslainē. Ar tādu bagātīgu krāsu gammu ir jāglezno”. To māksliniece arī veiksmīgi dara, jo jaunākie darbi ir kā gleznas, kurās, vienu pie otras ievijot auduma strēmelītes, veidojas  brīnišķīgas kompozīcijas.

Izstādē aplūkojami arī tradicionālajā gobelēna tehnikā darināti darbi. Savulaik M.Leimanes darinātie gobelēni greznoja ne vienu vien Jelgavas interjeru, arī Jelgavas pili, kā arī šobrīd atrodas muzeju krātuvēs.

Ikdienā M. Leimane ir Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja māksliniece, kuras pārziņā ir izstāžu un ekspozīciju dizaina un muzeja koptēla veidošana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tekstilmāksliniece 1979. gadā beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļu. Ir Latvijas Mākslinieku savienības, Latvijas Tekstilmākslas asociācijas un Jelgavas mākslinieku biedrības biedre. Latvijas un starptautiskajās tekstilmākslas izstādēs piedalās kopš 1976. gada. Personālizstādes bijušas Rīgā (Mencendorfa namā), Dobeles muzejā, Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā, Jaunpils muzejā. 

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.