Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Muzejā – Jelgavas mākslinieku biedrības biedru Pavasara izstāde

Līdz 29. maijam Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā apskatāma Jelgavas mākslinieku biedrības  biedru darbu Pavasara izstāde “Vārdi darbos, darbi vārdos”. Izstāde piesaista ar tēmu daudzveidību un darbiem dažādās tehnikās, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mēs visi dzīvojam noteiktā laikā, tostarp arī Jelgavas Mākslinieku biedrības mākslinieki. Pašlaik to nosaka divas galvenās vadlīnijas – Covid pandēmija un Krievijas iebrukums Ukrainā 24. februārī. Ir arī trešā – krietni klusāka, varbūt pat dažs to nav pamanījis, ka šogad ir pagājuši tieši divi simti gadu no brīža, kopš Jelgavā tika izdots pirmais laikraksts latviešu valodā “Latviešu Avīzes”,” izstādes anotācijā raksta  biedrības ilggadējais vadītājs Māris Brancis. Tāpēc biedrības biedru izstāde ir veltīta šim nozīmīgajam notikumam ar uzsvaru, ka tieši Jelgavā kārtējo reizi ir uzsākts kas jauns.

Tieši vai pastarpināti šī brīža aktualitātes pārtop mākslas darbos un parādās vairāku mākslinieku darbos, parādot savu attieksmi pret notiekošo. Izstādes gleznās redzamas arī līdzsvarotas un mierīgas Latvijas ainavas, daudzfigūru kompozīcijas un klusās dabas.

Visu paaudžu Jelgavas mākslinieki strādā dažādās tehnikās – tās ir eļļas, akrila gleznas, akvareļi, pasteļi, arī zīmējumi. Izstādē apskatāma arī tekstilmāksla, vitrāžas, keramika, porcelāna un šamota darbi, kā arī mākslas foto.    

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāpiebilst, ka šodien, 30. aprīlī, muzejs būs atvērts no 10 līdz 16, svētdien, 1. maijā, tas būs slēgts, bet no 2. maija muzejs strādās pēc vasaras sezonas darba laika.

Tas nozīmē, ka muzejs būs atvērs no otrdienas līdz svētdienai no pulksten 11 līdz 18. Un, sākot no 5. maija, apmeklētāji varēs arī uzkāpt muzeja tornī, kas būs atvērts no trešdienas līdz svētdienai no pulksten 11 līdz 18.  

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.