Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Muzejā – miniatūrtekstila darbu izstāde “Ignorēts un nepamanīts”

Šodien, 12. maijā, pulksten 17 Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā tiks atklāta miniatūrtekstila darbu izstāde “Ignorēts un nepamanīts”. Izstādē piedalās 27 dažādās šķiedras mākslas jomās strādājoši dažādu paaudžu Tekstilmākslas asociācijas mākslinieki un uzaicinātie Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļas studenti, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā informē Tekstilmākslas asociācija, šogad mēģinājums palielināt izpratni par patstāvīgām pārmaiņām, spriedzi un priekšstatiem veido izstādes mērķi – apkopot tos tekstilminiatūras darbus, kas reflektē un meklē atbildes uz jautājumiem un spēj piešķirt nozīmi tam, ko paši ignorējam, aizirstam vai atstājam nepamanītu. Vai arī pretēji – palikuši ārpusē nesagaidot vienlīdzīgu attieksmi, izslēgti no vietām, distancēti no situācijām, apjaušam nenovērtētas darbības un skaidri apzināmies rezultātu.

Darbu izlase apliecina mūsdienu tekstilmākslas dzīvīgumu un daudzslāņainību – it kā ar vienkāršām lietām, bet ar dažādām pieejām, nemitīgā meklēšanā un izvirzītiem no racionāliem līdz poētiskiem jautājumiem.

Izstādē piedalās: Andra Kurzemniece, Antra Augustinoviča, Antra Saliņa, Austra Celmiņa-Ķeirāne, Dece Vecozola, Daiga Štālberga, Dina Baumane, Elita Kaņepe, Ginta Kristjansone, Hele, Ieva Prāne, Ilona Valaine-Blekte, Ilze Rudzīte, Inese Jakobi, Lija Rage, Ingrīda Rutka-Bērziņa, Ingrīda Sūna, Jeļena Jēkabsone, Madara Briede, Maija Purgaile, Mārīte Leimane, Ruta Bogustova, Ruta Linīte, Santa Grigus, Signe Žeļezņaka, Skaidrīte Leimane un Zane Ulmane.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.