Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Muzejā – virtuozs un izsmalcināts porcelāns

Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā  ir iespēja apskatīt tehniski virtuozos un mākslinieciski izsmalcinātos Andra Vēža porcelāna darbus. Izstādei dots nosaukums “Pāreja. Porcelāns” un tā muzejā atvērta līdz 8. maijam, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mākslinieks Andris Vēzis ir viens no vadošajiem porcelāna meistariem Latvijā. Viņa porcelānu raksturo tehnikas virtuozitāte un ekspresivitāte. Mākslinieks pārzina trauslo porcelāna formu un ļauj iepazīt to kā izturīgu materiālu. A.Vēzis savos darbos pielieto jaunas tehnoloģijas un eksperimentē ar krāsām un glazūrām, papildinot radošo sniegumu ar profesionālu briedumu un radošiem eksperimentiem.

Mākslinieks lieliski pārzina porcelāna raksturu, pēta krāsu un faktūras mijiedarbību, lai izceltu to izteiksmību. A.Vēzis eksperimentē, glancētajam pretī noliekot matēto, pelēkajam – sarkano. “Tas ir mans darbs un reizē dzīvesveids, kas sniedz dzīvei jēgu,” saka mākslinieks.

A.Vēzis 1987.gadā ir absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas nodaļu. Mākslinieka darbi atrodas Latvijas un ārvalstu muzeju kolekcijās, viņš regulāri piedalās starptautiskās izstādēs un keramikas simpozijos Latvijā un Eiropā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs Akadēmijas ielā 10 apmeklētājus gaida no otrdienas līdz svētdienai no pulksten 10 līdz 17.

Muzeju apmeklētājiem Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts nav jāuzrāda, izņemot, lai piedalītos muzeja organizētos publiskos pasākumos (konferencēs, semināros, diskusijās, koncertos u.tml.). 

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.