Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Muzeju naktī Jelgavā un novadā – par nozīmīgāko un interesantāko

Sestdien, 14. maijā, Jelgavas kultūrvēsturiskie objekti vērs durvis apmeklētājiem, piedaloties Starptautiskajā akcijā “Eiropas Muzeju nakts”. Šogad Muzeju naktij nav vienotas tēmas, ļaujot akcijas dalībniekiem rādīt nozīmīgāko un interesantāko no saviem krājumiem, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs šogad ir saņēmis vairākus unikālus dāvinājumus, tāpēc nolēmis Muzeju naktī ar tiem iepazīstināt apmeklētājus.  “Muzejnieki kā allaž vēlas dalīties priekā par to, ko cilvēki rūpīgi un atbildīgi ir glabājuši gadu desmitiem un tagad dāsni uzdāvinājuši muzejam. Šajā izstādē apmeklētāji varēs priecāties par ļoti labi saglabātu pagājušā gadsimta 30. gadu lelli ar visu garderobi un šī paša laika manikīra piederumu maciņu, kā arī ar neredzētām izcilā fotogrāfa Jāņa Rieksta fotogrāfijām un citiem jauniegūtajiem priekšmetiem. Rādīsim arī divus ļoti vērtīgus muzeja eksponātus, kam veikta restaurācija,” stāsta muzeja direktora vietniece Marija Kaupere, pašus restaurētos priekšmetus paturot noslēpumā.

Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa pagalmā Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs no pulksten 16 līdz 20 informācijas teltī interesentus iepazīstinās ar tūrisma piedāvājumiem atpūtai un aktivitātēm brīvā dabā. Vakara noskaņai no torņa balkona skanēs mūzika.

Diemžēl tehnisku iemeslu dēļ Muzeju naktī apmeklētājiem būs slēgts Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar Raita Junkera un studijas “Mansards” pēdējo desmit gadu darbiem no pulksten 19 līdz 22 varēs iepazīties “Mākslu rūmē”, Akadēmijas ielā 28-59. Izstādes nosaukums būs “Pirmsākums pirms sākuma… Rūmes stāsti” un līdzās dažādu tehniku mākslas darbiem te būs redzami “Mansarda” pēdējo desmit gadu notikumi fotogrāfijās un video.

No pulksten 18 līdz 23 dažādas aktivitātes ģimenēm Muzeju naktī piedāvās arī Jelgavas Pilsētas bibliotēka. 

Savukārt Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) Jelgavas pilī apmeklētājus gaidīs no pulksten 13 līdz 23, apvienojot LLU atvērto durvju dienu ar Muzeju nakti brīvdienu festivālā “Sajūti LLU”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Esam sagatavojuši ļoti daudzveidīgu programmu par studiju iespējām ar paraugdemonstrējumiem, inovatīvām tehnoloģijām, ekskursijām fakultātēs. Domājam, ka plašam interesentu lokam patiks izglītojošas lekcijas, piemēram par garšaugiem no hercogu laikiem līdz mūsdienām vai zemes garozas vertikālo kustību ietekmi Latvijas teritorijā. Būs arī bērnu radošās darbnīcas, LLU koru sadziedāšanos un citām aktivitātes,” festivāla norisi ieskicē LLU Komunikācijas un mārketinga centra vadītāja Lāsma Līcīte-Ķurbe.

Foto: Jelgava.lv un publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.