Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Muzeju naktī Tornis rosina izzināt

18. maijā Latvijā norisināsies ikgadējā Muzeju nakts. Muzeju nakts vienojošā tēma Latvijas muzejos šogad ir “Izzināt un iegūt, pētīt un saprast”. Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornis ar saukli “Torņa stāsts cauri 5 gadu simtiem” muzeju naktī apmeklētājus gaidīs no pulksten 16 līdz 24, lai kopīgi iepazītu un izzinātu Torņa jaunās ekspozīcijas un pagātnes stāstus, piedalītos dažādās aktivitātēs, lai baudītu pilsētas panorāmu, mākslas darbus un mūziku.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad aprit 450 gadi kopš Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas un arī tās torņa celtniecības sākuma. Muzeju nakts aktivitātes Tornī vedinās izzināt senā dievnama un tā zvanu torņa likteņgaitas un pārvērtības cauri 5 gadu simtiem, kā arī iepazīstinās ar mūsdienu ieguvumiem.

No pulksten 16 līdz 18 Torņa 7.stāvā norisināsies izzinoša lekcija divās daļās. Pirmajā daļā ar tēmu “Kurzemes hercoga Gotharda Ketlera iniciatīva un  Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas pirmsākumi” interesentus iepazīstinās profesors, latviešu mākslas zinātnieks Ojārs Spārītis. Savukārt lekcijas otro daļu vadīs topošā mākslas vēsturniece, digitālo tehnoloģiju speciāliste Sanita Bitko par tēmu “Jūlijam  Federam pa pēdām. Jelgava. Gauja. Jelgava.”. Vietu skaits ierobežots, interesenti aicināti savlaicīgi pieteikt dalību lekcijā pa tālruni 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

Muzeju nakts īstajā norises laikā – no pulksten 19 līdz 24 ikviens aicināts viesoties Torņa vēstures ekspozīcijās “Jelgava laika griežos”, “Mode Jelgavā cauri gadsimtiem” un “Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas stāsts”, lai izzinātu Jelgavas pilsētas, modes un senās baznīcas vēsturi. Apmeklētājiem būs iespēja apskatīt arī izstāžu zāli ar Vitas Studentes un Zitas Studentes darbiem “Gaismas frekvences”, kā arī skatu laukumā palūkoties uz pilsētas panorāmu no putna lidojuma. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No pulksten 20 līdz 21 norisināsies ekskursija “Apkārt Tornim”, kuras laikā varēs iepazīt Torņa jaunieguvumus – lielos kaltos vārtus senajā vārtu arkā un senā Torņa zvana fragmentu, kā arī uzzināt par interesantām Torņa arhitektūras detaļām, kurām ikdienā paejam garām nepievēršot uzmanību. Ekskursijai iepriekš nav jāpiesakās.

Īpaši Muzeju nakts pasākuma ietvaros apmeklētājiem būs iespēja apskatīt digitālu izstādi par Sv. Trīsvienības baznīcu cauri gadsimtiem, piedalīties izzinošā spēlē “Torņa pētnieks” un baudīt muzikālas gadsimtu atskaņas Torņa pagalmā. Dalība visās Muzeju  nakts aktivitātēs bez maksas. 

Pasākuma laikā tiks veikta foto/video uzņemšana pasākumu publicitātes un sabiedrības informēšanas nolūkos, veidojot un atspoguļojot darba procesu, līdzekļu izlietojumu un nodrošinot informācijas pēctecību nākamajām paaudzēm un kultūras attīstību un kultūras mantojuma saglabāšanu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Papildus informācija par personu datu apstrādi Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā, tai skaitā datu subjekta tiesību uzskaitījums, pieejams tīmekļa vietnē: https://www.jelgava.lv/pasvaldiba-par-pasvaldibu-datu-aizsardziba/

Foto: Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.