Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Muzeju nakts Dobeles novada muzejā

Sestdien, 14.maijā, pēc 2 gadu pārtraukuma šogad savas durvīs klātienē atkal vērs muzeji. Muzeju nakts Dobeles novada muzejam, kas atrodas Dobelē, Brīvības ielā 7, šogad ir īpaša, jo pulksten 18.00 durvis apmeklētājiem vērs muzeja krājuma izstāde “Rūpniecība Dobelē”, kur vienviet varēs izzināt Dobeles rūpniecības vēsturi un tās neparastos līkločus. Izstādē būs iespēja apskatīt fotogrāfijas no ražošanas procesiem un darba kolektīvu ikdienas, vēsturiskus, dažādās Dobeles ražotnēs uzņemtus videomateriālus, kā arī senāk un ne tik sen Dobelē ražotās rūpniecības preces, informē Dobeles novada muzeja projektu vadītāja Anete Muceniece. Izstāde būs apskatāma no 14. maija līdz šā gada 29. oktobrim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pulksten 19.00 un 22.00 tiks demonstrēti unikāli video materiāli, kas uzņemti pagājušā gadsimta 90. gadu vidū prezidenta Gunta Ulmaņa vizīšu laikā. Materiālos redzami dažādi vēsturiski kadri: Atbrīvošanas pieminekļa atklāšana, prezidenta iepirkšanās Krasta ielas (Čerjomušku) tirdziņā un degošās ģimnāzijas evakuācija. Katram dobelniekam būs interesanti atpazīt savus draugus, radus vai sevi pašu un atcerēties kāda izskatījās Dobele pirms teju 30 gadiem.

No pulksten 20.00 līdz pulksten 21.30 muzeja mazajā zālē būs iespēja apmeklēt vēsturisko tērpu rekonstruktores Zandas Zariņas (Biedrība Liel.Barons ) lekciju “19.gs. vidus – sieviete, kas seko modei.” Lekcijā varēs dzirdēt daudz interesantu faktu un stāstu par modes vēsturi 19.gs., būs pieejama dažādu tērpu un aksesuāru apskate.

No pulksten 19.00 līdz 22.00 Dobeles muzeja telpās ikviens varēs radoši izpausties darbnīcā “Papīra lelles” un piedalīties sojas sveču gatavošanas meistarklasē, kurā dalībnieki varēs izgatavot paši savu unikālu sojas vaska sveci burciņā, pievienojot gan aromātu, gan dekorācijas pēc savas gaumes. Sveču darbnīcā darbosies Linda Bēvalde no “October Candles”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakaru tradicionāli noslēgs nakts ekskursija ar gidu pa naksnīgo pilsētu, kurā visiem kopā būs iespēja izzināt Dobeles galvenos rūpniecības pieturpunktus.

Visas dienas garumā bez maksas apskatāma muzeja pastāvīgā ekspozīcija “Reiz Dobelē…”, Laumas Liepas gleznu un zīda darbu izstāde “Gaidot mieru un pavasari”, kā arī jau pieminētā izstāde “Rūpniecība Dobelē”.

Foto: Dobeles novada muzejs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.