Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Mūžībā aizgājis leģendārās kantrimūzikas grupas “Dakota” vadītājs Edvīns Zariņš

Foto: no Edvīna Zariņa albuma draugiem.lv

Mūžībā devies dziedātājs un ģitārists, grupu “Dālderi” un “Dakota” vadītājs, baušķenieks Edvīns Zariņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Grupa “Dakota” ir zaudējusi savu Sirds dvēseli – mūsu mīļo Edvīnu Zariņu. Viņa sirds beidza pukstēt 28. janvārī, plkst. 21.45,” ar skumjo vēsti sociālajā vietnē “Facebook” dalījies bundzinieks, vairāku grupu un muzikālo projektu dalībnieks Gundars Lintiņš.

Edvīns Zariņš dzimis 1954. gada 9. novembrī Rīgā, agri zaudējis māti, audzis pie vecāsmātes Čiekurkalnā. Mācījies Rīgas 1. bērnu mūzikas skolā, kur apguvis vijoļspēli, pusaudža gados aizrāvies ar hokeju, futbolu un cīņas sportu. Spēlējis ģitāru vispirms skolas ansamblī, tad mācības skolā pārtraucis, strādājis rūpnīcā un muzicējis Gunāra Freidenfelda vadītajā Tramvaju un trolejbusu pārvaldes kluba ansamblī, ko neoficiāli sauca par «Prauliem». Uzstājies 1972. gada festivālā “Liepājas dzintars”. Neilgu laiku darbojies kopā ar Kasparu Dimiteru un Ivaru Godmani, pamatā atskaņojot grupas “Creedence Clearwater Revival” dziesmas.

1975. gadā iesaukts padomju armijā, bet pēc dienesta pievienojies Bauskas kultūras nama ansamblim, kas 1979. gadā zaļumballē Skaistkalnē pirmo reizi uzstājās ar nosaukumu “Dālderi”. Uzstājies Latvijas televīzijas raidījumā “Varavīksne”, kļuvis pazīstams ar dziesmu “Dzeltenie aizkari”, kas 1981. gadā piedalījās “Mikrofona” aptaujā. 1983. gadā grupa “Dālderi” pajuka, bet 1988. gadā tika atjaunota citā sastāvā. Līdztekus muzicēšanai Edvīns Zariņš strādāja Bauskas galdniecībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1996. gadā Edvīns Zariņš izveidoja kantrigrupu “Dakota”. Tolaik šis stils Latvijā vēl nebija īpaši iecienīts, tālab pirmajos darbības gados Zariņa vadītā mūziķu komanda bieži uzstājās Lietuvā, kur arī noticis šī ansambļa pirmais koncerts. “Dakotas” pirmais albums (“Klaidoņa pasakas”) tika nominēts Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvai, otrais (“Vakariņas piecatā”) un trešais (“Viss vēl būs”) to arī ieguva, gandrīz visas to dziesmas ir Edvīna Zariņa komponētas.

2013. gadā Edvīns Zariņš uzņemts Latvijas mūziķu Slavas alejā Liepājā.

Negaidītā ziņa pārsteigusi Edvīna Zariņa talanta cienītājus un aiz Gundara Lintiņa ieraksta sociālajā vietnē “Facebook” virknējas desmitiem līdzjūtības apliecinājumu mūziķa kolēģiem un tuviniekiem. Vēlot Meistaram vieglu ceļu Mūžībā un “tajā, tajā Debesu ielejā”, ļaudis pauž nožēlu, ka atkal viena spilgta mūzikas Zvaigzne norietējusi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Emocijas pauž arī mūziķi. Artūrs Reiniks, vokālā ansambļa “Dobeles zemessargi” un mūzikas grupas “Tērvete” vadītājs, izsaka visdziļāko līdzjūtība grupai, tuviniekiem un visiem Edvīna Zariņa talanta cienītājiem, sakot Edvīnam “paldies par mūziku, ko mums atstāji”.

Grupas “Dālderi” kādreizējā dalībniece Nijole Berezina raksta: “Ak, Dievs!!! Edžu, kāpēc??? Mēs taču plānojām vasarā vēl saiet kopā (“Dālderi”). Ļoti, ļoti skumji. Ļoti, ļoti žēl. Izsaku līdzjūtību ģimenei. Lai jums spēks!” Cilvēki citē arī sev tuvu un mīļu Edvīna Zariņa dziesmu vārdus, meklējot tekstos “notis”, kas skumju brīdī gūst īpašu un pavisam citu skanējumu.

Teksts : “Bauskas Dzīve”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.