Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris sāk jaunu koncertsezonu; koncerts arī Dobelē

Šī gada oktobrī Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris atklās savu 31. koncertsezonu. Koncerti norisināsies 11. oktobrī pulksten 19.00 Dobeles pilsētas kultūras namā, 12. oktobrī pulksten 19.00 Valmieras Kultūras centrā un 13. oktobrī pulksten 19.00 Rīgas Latviešu biedrības namā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“4 Elementi” – tāds ir jaunās sezonas atklāšanas koncertu nosaukums, un to galvenais diriģents ir kapteinis Aleksandrs Kreišmanis, informē Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra soliste seržante Marina Vidmonte.

Koncertu programmas skaņdarbi aktīvos mūzikas ritmos un dažādos orķestra tembru salikumos apspēlē cilvēces un planētas zeme pamata elementus – gaisu, ūdeni, uguni un zemi. Līdzās mūsu planētas varenumam mūzikas autori parāda cilvēka spējas apgūt šos dabas resursus.

“Visi šie dabas elementi vienmēr būs pārspēkā par cilvēku un tā tehnisko izgudrojumu spējām. Daba gan realitātē, gan šoreiz arī mūzikā demonstrē milzīgu spēku, kurš ievieš cilvēkā bijību un cieņu. Mūsu koncerta ideja ir parādīt, kā cilvēks ienāk stihiju vidē ar savu izdomu, lai ar tām sadarbotos, kaut dažreiz arī piedzīvo neveiksmi,” stāsta kapteinis Aleksandrs Kreišmanis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncertā skanēs 21. gadsimta ārzemju komponistu oriģinālmūzika pūtēju orķestrim. Pārsvarā tie ir pirmatskaņojumi Latvijā – Otto M. Švarca (Otto M. Schwarz) “Augšup debesīs” (Up in the Sky) un Semjuela Roberta Hazo (Samuel Robert Hazo) “Parkūrs” (Parkour), Frenka Tikeli (Frank Ticheli) “Vezuvs” (Vesuvius) un Hose Alberto Pinas (José Alberto Pina) “Spoku kuģis” (The Ghost Ship). Hose Alberto Pinas skaņdarbā ir izmantota telpiskā skaņas sistēma, kas maina priekšstatu par ierasto orķestra skanējumu.

Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris ir dibināts 1992. gada 2. februārī, un tā ir viena no atpazīstamākajām Latvijas armijas vienībām. Sabiedrībā orķestris visbiežāk asociējas ar valstī nozīmīgiem svētkiem un sarīkojumiem. Orķestra darbībā ir apvienotas vairākas funkcijas – ceremonijas, parādes, defilē programmu demonstrējumi, orķestra un kameransambļu koncerti. Pastāvēšanas laikā orķestris ir piedalījies daudzos starptautiskos un pasaulē ievērojamos militārās mūzikas festivālos. Orķestra programmas ir guvušas lielu klausītāju atzinību daudzās ārvalstīs, kā arī dzimtajā Latvijā.

Koncerti tiek rīkoti sadarbībā ar Dobeles Kultūras namu, Valmieras Kultūras centru, Rīgas Latviešu biedrības namu un Zemessardzes orķestri.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turpinot Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra tradīcijas, ieeja koncertos būs bez maksas.

Foto: publicitātes

Liepājas koncertzālē “Lielais Dzintars” notiek Nacionālo bruņoto spēku orķestra koncerts, kas veltīts Latvijas armijas un bruņoto spēku orķestra – kā vienas no pirmajām dibinātajām vienībām – simtgadei. Foto: Armīns Janiks (Aizsardzības ministrija)

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.