Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Nākamajā Jelgavas novada domes sēdē jaunu domes priekšsēdētāju vēl nevēlēs

Jelgavas novada domes sēdē, kas izsludināta 15.aprīlī plkst.16, nav paredzēts ievēlēt jauno domes priekšsēdētāju, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darba kārtībā ir tikai trīs punkti. Divi no tiem ir par uzņēmējdarbībai nepieciešamās publiskās infrastruktūras attīstību, bet trešais ir par piekrišanu zemes iegūšanai īpašumā Cenu pagastā.

Kā ziņots iepriekš, Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis (LA) 3.aprīlī nolēma atkāpties no amata.

Lasmanis šādu lēmumu pieņēmis, jo Jelgavas novada deputāti jau esot “vienojušies par jaunas koalīcijas izveidi un jauna mēra izvēli”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lasmanis par atkāpšanos paziņoja aptuveni stundu pirms Jelgavas novada domes sēdes, kurā bija paredzēts skatīt septiņu deputātu pieprasījumu atbrīvot viņu no amata.

Atsevišķi pašvaldības politiķi un amatpersonas pieprasīja vērtēt Lasmaņa rīcību, Budžeta komisijā līdztekus sēdes vadīšanai pievēršoties kādas sievietes kājām. Pašvaldības izpilddirektore Līga Lonerte (LZS) aicināja pašvaldības deputātus vērtēt, viņasprāt, ētikas dabas pārkāpumu domes priekšsēdētāja rīcībā, izsūtot viņiem video no komisijas 13.marta sēdes. Izpilddirektore deputātiem paudusi, ka, viņasprāt, Lasmaņa rīcībā ir saskatāmi būtiski pārkāpumi. Viņa pie deputātiem vērusies pēc administrācijas darbinieku celtās trauksmes.

Pieprasījumu parakstīja četri Latvijas Zemnieku savienības deputāti – domes priekšsēdētāja vietniece Ilze Vītola, Lolita Duge, Juris Lavenieks un Juris Razživins, un trīs no Latvijas Reģionu apvienības saraksta ievēlētie deputāti – Dainis Liepiņš, Vidmants Rinkuns un Dina Tauriņa.

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.