Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Nākamās nedēļas nogalē – 22. Vispārējie Latvijas Piena, maizes un medus svētki Jelgavā

27. augustā jau 22. reizi Jelgavā notiks Vispārējie Latvijas Piena, maizes un medus svētki. Hercoga Jēkaba laukumā vienkopus varēs satikt maizes cepējus, biteniekus un piena produktu ražotājus no visas Latvijas, bet skvērā aiz kultūras nama – piedalīties dažādās aktivitātēs un iedvesmoties zaļajā platformā. Savukārt vakarpusē skatītājus ar atraktivitāti, azartu un kuģotprasmi centīsies savaldzināt 20. “Baltais” piena paku laivu regates dalībnieki jubilejas salidojumā, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tirdziņš Hercoga Jēkaba laukumā

Hercoga Jēkaba laukumā no pulksten 11 līdz 17 tradicionāli uz svētku gadatirgu aicinās vairāk nekā pusotra simta maizes, medus, piena produktu ražotāju un dažādu amatu pratēji ar saviem darinājumiem. Gadatirgus apmeklētāju priekam paredzēta arī plaša koncertprogramma, kurā piedalīsies grupa “Zvaigžņu lietus” un Jelgavas amatiermākslas kolektīvi, informē pašvaldības iestādes “Kultūra” sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Skrodele-Biļecka.

Sadarbībā ar Latvijas Biškopības biedrību no pulksten 11 līdz 13 notiks degustāciju konkurss “Atzītākais Latvijas medus 2022” un dalībnieku stendu konkurss “Veiksmīgākais medus tirgotājs 2022”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ne tikai vēdera priekam

Skvērā aiz Jelgavas kultūras nama jelgavnieki un pilsētas viesi varēs iesaistīties dažādos konkursos un citās izzinošās aktivitātēs.

No pulksten 11 līdz 14 iedomu un sajūtu pārgājienā “Rudzu maizes ceļš” aicinās Latvijas Maiznieku biedrības maiznieki, Jelgavas Amatu vidusskolas jaunie speciālisti un asociācija “Lauku ceļotājs”. Fotoceļojumā “Kā top rudzu maize” varēs izstaigāt rudzu maizes ceļu, uzspēlēt spēli “No grauda līdz maizei”, sajust un atpazīt graudaugus, ko izmanto maizes cepšanā, sameklēt rupjmaizes garšas, kā arī degustēt gardumus, kas pagatavoti, izmantojot Latvijas rudzu maizi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šā gada svētku jaunums ir īpašā sarunu vieta “Iedvesmojies zaļajā platformā”. Tajā no pulksten 12 līdz 14 attiecīgās jomas speciālisti apmēram pusstundas garumā runās par četrām tēmām, kas ļauj dzīvot videi draudzīgāk.

Pirmā būs saruna par ieraugu, kas ir aizsākums jauna maizes cepiena gatavošanai. Būs arī praktiski ieteikumi, kā pagatavot savu maizes ieraugu, un citas maizes cepšanas gudrības. Par šo tēmu runās un uz klausītāju jautājumiem atbildēs Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU)Pārtikas tehnoloģijas fakultātes asociētā profesore, vadošā pētniece un mācībspēks Dace Kļava un Latvijas Maiznieku biedrības izpilddirektore maiznieka amata meistare Gunta Duka.

Nākamā saruna būs Latvijas Biškopības biedrības speciālistu pārziņā. Viņi stāstīs par apputeksnētāju kukaiņu daudzveidību un to nozīmi ekosistēmas saglabāšanā, kā arī par medus dažādību.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijā, tāpat kā citviet pasaulē, arvien populārāks kļūst videi draudzīgs jeb zaļais dzīvesveids. Zinot un ievērojot vienkāršus noteikumus, ir iespējams dzīvot veselīgāk un dabai draudzīgāk, kā arī samazināt izlietotos resursus, piemēram, mainot ēšanas paradumus. Par šiem jautājumiem runās uzņēmuma “Zaļā josta” un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra speciālisti. Savukārt, attīstot šobrīd tik aktuālo tēmu par alternatīvu energoresursu ieguvi, būs iespēja vairāk uzzināt par saules paneļiem.

Turpat skvērā aiz kultūras nama varēs reģistrēties un pulksten 14.30 piedalīties burgeru ēšanas sacensībās kopā ar “Oak’A Burgers”.

Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs no pulksten 11 līdz 17 aicina piedalīties izzinošā un izklaidējošā aktivitātē “Medus maize prātlauzim”. “Spēle veidota no erudīcijas jautājumiem un uzdevumiem, kurus būs iespējams atrisināt, apmeklējot svētkus. Tai darba lapas varēs saņemt un gatavās atbildes iesniegt Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa 1. stāvā no pulksten 11 līdz 17. Trīs veiksmīgākie pareizo atbilžu autori saņems veicinošas balvas,” stāsta Tūrisma centra sabiedrisko attiecību speciāliste Jūlija Bergfelde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Driksas ūdeņos – piena paku laivu regate

Jau 20. reizi Jelgavā pulcēsies atraktīvākās draugu un kolēģu kompānijas, demonstrējot savu izdomu piena paku laivu regatē. Regates dalībnieki šogad satiksies jubilejas salidojumā, un tos varēs iepazīt ne vien ātruma braucienos Driksas ūdeņos, bet arī prezentācijās brīvdabas koncertzālē “Mītava” Pasta salā.

Aktivitātes Pasta salā, laukumā starp slidotavu un koncertzāli, sāksies pulksten 16. Tur bērniem būs atrakcijas un putu ballīte. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Brīvdabas koncertzālē “Mītava” pulksten 17 uzstāsies grupa “Pirmais kurss”, bet pulksten 18 notiks regates atklāšana un komandu prezentācijas – katras laivas komandai vienas minūtes laikā stāstījumā vai performancē būs jāatklāj savs stāsts.

Starts ātruma braucieniem tiks dots pulksten 19, un tiks noteikta ne tikai ātrākās laivas komanda – pēc žūrijas vērtējuma tiks pasniegts “Baltais” piena paku laivu regates jubilejas “Grand prix”, kā arī balvas nominācijās “Inovatīvākā laiva”, “Treknākais piena plosts”, “Kvalitatīvākais dizains”, “Pilnīgs sviests” un “Komanda ar spēcīgāko vēstījumu”. Regati varēs vērot no Jāņa Čakstes bulvāra un Pasta salas.

Vakara programma koncertzālē “Mītava” pulksten 20 sāksies ar dziedātājas BŪŪ uzstāšanos, savukārt regates apbalvošanas ceremonija notiks pulksten 21. Pēc tās, ap pulksten 22, zaļumballi iegriezīs grupa “Dakota”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Regates pasākums koncertzālē ir bez maksas.

Piena paku laivu regate vienmēr ir bijusi jautrs, ar negaidītiem pārsteigumiem, neierobežotu fantāzijas lidojumu un inženiertehniskajām prasmēm pārsteidzošs pasākums. Īpaši azartisku to padara tas, ka piena paku plostus atļauts darbināt tikai ar cilvēka spēka palīdzību.

Pasta salā pludmales volejbols, 3×3 basketbols un soda metieni

Pasta salā no pulksten 11 notiks sportiskas aktivitātes. Pludmales volejbola laukumos – Jelgavas atklātais pludmales volejbola turnīrs, slidotavā – Jelgavas atklātais 3×3 basketbola turnīrs un soda metienu konkurss. Pludmales volejbolam un 3×3 basketbolam iepriekš jāpiesakās. 

Pludmales volejbola turnīrā var piedalīties visi spēlēt gribētāji bez vecuma, dzimuma un profesionalitātes līmeņa ierobežojumiem – visi spēlēs kopā, nedalot atsevišķās grupās pēc vecuma vai dzimuma. Piesakoties līdz 26. augusta pulksten 23.59, uz e-pasta adresi vkbiolars@gmail.com nosūtot komandas vārdisko sastāvu, dalība būs bez maksas. Sacensību dienā, piesakoties uz vietas līdz pulksten 11, dalības maksa būs 10 eiro no komandas.

Komandu pārstāvju sanāksme un grupu izloze notiks sacensību dienā pulksten 11 pie volejbola laukumiem. Turnīrs paredzēts divās kārtās, sākumā izspēlējot grupu turnīru, kurā komanda mērojas spēkiem ar savas apakšgrupas komandām. Otrajā kārtā iekļūs 16 stiprākās komandas, kuras noskaidros uzvarētāju pēc viena mīnusa play-off sistēmas. Atkarībā no pieteikto komandu skaita pārstāvju sanāksmes laikā izspēles kārtība var tikt mainīta.

Jelgavas atklātajam 3×3 basketbola turnīram dalībniekiem jāpiesakās elektroniski līdz 26. augusta pulksten 19 pa e-pastu info@bkjelgava.lv, norādot komandas nosaukumu un informāciju par katru tās spēlētāju (vārds, uzvārds, dzimšanas dati (diena, mēnesis, gads)). Komandā var būt četri spēlētāji. Dalība turnīrā ir bez maksas. Turnīra dalībniekiem jābūt Starptautiskās Basketbola federācijas jeb FIBA 3×3 basketbola spēlētāja profilam, ko var izveidot vietnē play.fiba3x3.com.

Turnīrā būs šādas grupas: meitenes 11–13 gadu vecumā, jaunietes 14–16 gadu vecumā, jaunietes un sievietes no 17 gadu vecuma, zēni 11–13 gadu vecumā, jaunieši 14–16 gadu vecumā, jaunieši un vīrieši no 17 gadu vecuma.

Ja kādā no grupām pieteiksies maz komandu, organizatori var lemt par grupu apvienošanu. Katras grupas labākās trīs komandas tiks apbalvotas.

Līdztekus 3×3 basketbola turnīram turpat Pasta salas slidotavā tiks noskaidroti labākie basketbola soda metienu izpildītāji. Basketbola soda metienu konkurss notiks no pulksten 11 līdz 14. Tajā var piedalīties bez vecuma ierobežojuma un bez iepriekšējas pieteikšanās. Dalībnieki sacentīsies divās grupās: vīrieši un sievietes. Katram dalībniekam būs jāizpilda 12 basketbola soda metieni. Uzvarēs tas, kurš iemetīs visvairāk soda metienu. Vienāda rezultāta gadījumā augstāka vieta būs dalībniekam, kurš iemeta vairāk metienu pēc kārtas. Katrs dalībnieks konkursā drīkst piedalīties divas reizes.

Trīs labāko rezultātu īpašnieki vīriešu un sieviešu konkurencē tiks apbalvoti ar piemiņas balvām.

Pludmales volejbola sacensības organizē volejbola klubs “Biolars Olaine/Jelgava”, basketbola sacensības – BK “Jelgava” sadarbībā ar Sporta servisa centru.

Foto: no arhīva/Ruslans Antropovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.