Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Nākamnedēļ darbu sāks LIZDA pieteiktā streika izlīgšanas komisija

29.augustā darbību sāks izlīgšanas komisija par Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) prasību apmierināšanu un arodbiedrības plānotā streika pārtraukšanu, aģentūru LETA informēja LIZDA vadītāja Inga Vanaga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izlīgšanas komisijas darbs norisināsies no plkst.18 Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) apspriežu zālē 3.stāvā.

LIZDA, pamatojoties uz 22.augustā saņemto atbildes vēstuli no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), kas neapmierināja tās izvirzītās prasības, lūdza veidot izlīgšanas komisiju. Izlīgšanas komisiju vadīs Vanaga, un tā pārstāvēs arodbiedrības biedru intereses streika sarunās ar nozares pārvaldes institūciju un valsts amatpersonām.

Kā skaidro LIZDA, ja izlīgšanas komisijas darba rezultāts būs neapmierinošs, tiks organizēts izglītības un zinātnes nozaru darbinieku beztermiņa streiks no 19.septembra.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmajā izlīgšanas komisijas tikšanās reizē LIZDA lūdz IZM rast iespēju sniegt skaidrojumu par IZM veiktajiem aprēķiniem, kas atsūtīti 22.augustā, kā arī rast iespēju panākt vienošanos par darba samaksas izmaksu streika laikā darbiniekiem, kas piedalās streikā, un valsts sociālās apdrošināšanas iemaksu veikšanu par šiem darbiniekiem, kā to nosaka par iespējamu Streika likums.

LETA jau ziņoja, ka LIZDA plānotais pedagogu streiks sāksies 19.septembrī. Arodbiedrība paredz, ka streika plānošana un pats streiks tiks pārtraukts tikai pēc valdības lēmuma apmierināt LIZDA izteiktās divas prasības.

Viena no prasībām ir sabalansēta darba slodze. Arodbiedrība nepiekrīt Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvājumam, ka darba slodzi sabalansēs līdz 2028.gadam. Šis process esot pārāk ilgs, un to nevarot atļauties ar līdzšinējām problēmām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt otrā prasība ir panākt, lai valdība pildītu spēkā esošo Izglītības likuma normu par pedagogu atalgojuma grafiku, to saskaņojot ar algas aprēķina principiem.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.