Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Nākamnedēļ Jelgavā notiks seminārs par biodrošību putnkopībā

Piektdien, 17.jūnijā, plkst.9 Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) Jelgavā norisināsies seminārs “Antimikrobiālā rezistence un biodrošība putnkopībā”, liecina informācija LLU mājaslapā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma atklāšanā piedalīsies LLU rektore Irina Pilvere, Latvijas Zinātņu akadēmijas ģenerālsekretāre Baiba Rivža, Zemkopības ministrijas Veterinārā un pārtikas departamenta direktora vietniece Antra Briņķe, kā arī Latvijas Apvienotā putnkopības nozares asociācijas izpilddirektore Anna Ērliha.

Savukārt semināra turpinājumā uzstāsies projekta “Disarm” Latvijas pētnieku grupas vadītāja Sandija Zēverte-Rivža, kura prezentēs tēmu “Kas ir “Disarm” projekts un kādi ir galvenie rezultāti?”, “Disarm” vadošais pētnieks Kaspars Kovaļenko ar tēmu “Antimikrobiālā rezistence un tās samazināšanas iespējas”, “Disarm” vadošā pētniece Aija Mālniece ar tēmu “Biodrošības nozīme lopkopībā un AMR mazināšanā” un AS “Putnu fabrika Ķekava” pārstāve Tatjana Lisakova ar tēmu “Praktiskā pieredze AMR samazināšanā putnkopībā”. Semināra izskaņā gaidāma paneļdiskusija.

“Disarm” projekts tika sākts 2019.gada janvārī, sadarbojoties 18 partnerinstitūcijām no deviņām Eiropas Savienības valstīm, tika apkopotas pieejas antibiotiku pārdomātai un samazinātai lietošanai lopkopībā, uzlabojot saimniecību biodrošību, dzīvnieku labturību, veicot agrīnu slimību diagnostiku un profilaksi ar precīzās lopkopības tehnoloģijām un citos veidos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas pētnieku grupas fokuss “Disarm” projektā ir bijis putnkopības saimniecības un ganāmpulka veselības uzlabošana tajās, tādējādi, samazinot nepieciešamību pēc antibiotiku lietošanas.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.