Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Naktī no sestdienas uz svētdienu nebūs pieejama E-veselība un izveidojami jauni Covid-19 sertifikāti

Šīs nedēļas nogalē plānots valsts E-veselības sistēmas darbības pārtraukums, kas ir saistīts ar tehniskajiem darbiem sistēmas darbības uzlabošanai, lai paātrinātu datu apstrādi un sistēmas veiktspēju. Līdz ar to naktī no 19. februāra (sestdiena) pulksten 22:00 līdz 20. februāra (svētdiena) pulksten 10:00 nebūs pieejama E-veselības sistēma, tajā skaitā e-receptes, e-darbnespējas lapas, e-nosūtījumi, Covid-19 vakcinācijas fakti, informē Nacionālais veselības dienests (NVD).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

NVD vērš uzmanību, ka šajā laika posmā tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv nebūs iespējams izveidot jaunus Covid-19 digitālos sertifikātus, jo nebūs pieejami E-veselībā esošie dati. Sertifikātu QR kodu skenēšana www.covid19sertifikats.lv un mobilajā lietotnē “Covid19Verify” nebūs traucēta!

Minētajā laikā E-veselības sistēma nebūs pieejama gan iedzīvotājiem, gan ārstniecības iestāžu un aptieku darbiniekiem. Līdz ar to iedzīvotāji tiek aicināti saņemt e-receptes un iegādāties nepieciešamās zāles savlaicīgi – līdz 19. februārim. Savukārt, ja zāles nepieciešams iegādāties tehnisko darbu laikā, ārstam iepriekš jāizsniedz papīra recepte, kas var tikt izmantota zāļu iegādei tehnisko darbu norises laikā. 

Ja iedzīvotājam 19. februāra naktī nepieciešams atvērt e-darbnespējas lapu, piemēram, nokļūstot slimnīcā neatliekamā gadījumā, to ārsts būs tiesīgs izdarīt nākamo piecu darba dienu laikā, norādot E-veselības sistēmā darbnespējas perioda pirmo dienu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus NVD informē, ka laikā no 20. februāra pulksten 10 līdz 21. februāra pulksten 10 ir iespējami E-veselības sistēmas darbības pārtraukumi. 

Jautājumu gadījumā konsultāciju var saņemt, vēršoties E-veselības lietotāju Atbalsta dienestā, kas ir pieejams katru dienu no plkst. 8:00 līdz 20:00. Tālrunis iedzīvotājiem – 67803300, tālrunis speciālistiem – 67803301.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.