Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

NBS orķestri aicina uz Latvijas dibināšanas 103. gadadienai veltītu video koncertu

19. novembrī, pulksten 18.00 Latvijas armijas “YouTube” un Nacionālo bruņoto spēku orķestru “Facebook” platformās būs skatāms Nacionālo bruņoto spēku orķestru Svētku video koncerts no Lielās ģildes Rīgā.

Šodien, 19. novembrī, pulksten 18.00 Latvijas armijas “YouTube” un Nacionālo bruņoto spēku orķestru “Facebook” platformās būs skatāms Nacionālo bruņoto spēku orķestru Svētku video koncerts no Lielās ģildes Rīgā. Koncerts veltīts Latvijas Republikas proklamēšanas 103. gadadienai, un tajā piedalīsies ansambļi no visiem trim Latvijas militārajiem orķestriem – Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra, Jūras spēku orķestra un Zemessardzes orķestra, informē Latvijas Republikas Zemessardzes štāba Vadības grupas sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Meijere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nacionālo bruņoto spēku galvenais diriģents un Zemessardzes orķestra priekšnieks kapteinis Andis Karelis stāsta: “Dziesma jau kopš senseniem laikiem ir bijusi latviešu spēka un izturības avots. Tā ir bijusi kopā ar mūsu tautu visdažādākajos tās vēstures līkločos, un pat visdrūmākajos vēstures brīžos devusi spēku, ticību un ļāvusi mums saglabāt mūsu latviešu identitāti, tāpēc šajā koncertā Nacionālo bruņoto spēku orķestru mūziķi šajos Latvijas zemei un tautai tik svarīgajos svētkos dāvā klausītājiem šo mūsu tautas vērtību un spēka avotu – dziesmas. Šajā koncertā arī īpaši vēlos izcelt kompozīcijas un aranžējumus, ko rada militāro orķestru mūziķi paši, un kas kļūst par katra orķestra neatņemamu repertuāra sastāvdaļu,” piebilst kapteinis A. Karelis.

Svētku koncertu atklās Zemessardzes orķestra ansamblis, savu koncerta programmas daļu veidojot pamatā no latviešu tautas dziesmām, kuras orķestra mūziķi – saksofoniste Inga Meijere un pianists Matīss Žilinskis veidojuši mūsdienīgā skanējumā. Ar viņiem kopā uzstāsies dziedātāji Luīze Krasta, Gita Puikevica – Puikevska, Marija Anna Novicāne, dziedošais aktieris Gundars Silakaktiņš, ģitārists Āris Ozols, basģitārists Roberts Rasa, sitaminstrumentālists Valters Gotlaufs, kā arī jaunā soliste Andika Laima Karele.

Jūras spēku orķestra grupa “Vairogs” koncerta programmas otrajā daļā aicina gan atcerēties vēsturi, gan ar savām oriģinālkompozīcijām atgādina par Latvijas vērtībām un godina karavīrus. Rokmūzikas stila grupā “Vairogs” līdzās dziesmu autoriem sitaminstrumentālistam Tomam Jansonam un taustiņinstrumentālistam Denisam Seimuškinam muzicē arī dziedātājs un ģitārists Jānis Narkevics, basģitārists Vladislavs Kačenovskis, perkusionists Emīls Akerfelds, trompetists Edgars Ermansons, trombonists Kaspars Jekševics un un grupas vadītājs saksofonists Andris Ločmelis. Grupas oriģinālkompozīcijai “Es pārnāku mājās” pievienosies arī dziedātāja Luīze Krasta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra ansambļa koncerta programmas daļu raksturo jaunība, enerģija, mīlestība un patriotisms. Līdzās Latvijā populāru mākslinieku radītām kompozīcijām no grupu “Remix”, “Odis”, “Pērkons” un “Čikāgas piecīši” repertuāra, tiks pirmatskaņota arī taustiņinstrumentālista Sergeja Austra Universa kompozīcija “Pods” ar dzejnieka Jāņa Petera un orķestra trompetista Klāva Borozdina tekstu, kas radīta kā motivējošs stāsts Latvijas jaunajai paaudzei. Kopā ar S. A. Universu un K. Borozdinu ansamblī muzicē arī dziedātājs Gatis Supe, saksofonists Lauris Suvaizdis, trombonists Artis Greckis, ģitārists Edijs Ostapko, basģitārists Kaspars Orehovs un sitaminstrumentālists Rinalds Jukna.

Turpinot Nacionālo bruņoto spēku orķestru tradīcijas, koncerts būs pieejams plašai auditorijai, un tas būs atrodams zemāk norādītajās adresēs:

https://youtube.com/user/LatvijasArmija
https://www.facebook.com/nbsstabaorkestris
https://www.facebook.com/jurasspekuorkestris
https://www.facebook.com/ZemessardzesOrkestris

Foto: Latvijas Republikas Zemessardze

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.