Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ne tikai koklētāja – Latvīte Cirse

Latvīte Circe sarunā ar “Zemgales Ziņām” stāsta par spēlēto instrumentu vēsturi, dalās ar atmiņām par dažādām muzikālajām sadarbībām, kā arī ieskicē savas pārdomas par daudzpusīgām dzīves vērtībām un atklāj, kādu mūziku bez kokles skaņām vēl klausās.
– Jūs kā viesmāksliniece esat piedalījusies vairāku albumu ierakstos, tostarp “Borowa MC” 2007. gadā izdotā otrā kompaktdiska “Plastilina pasaule” tapšanā, kur esat iespēlējusi kokles partijas skaņdarbā “Pi Dīveņa gari goldi”. Kā nonācāt līdz sadarbībai ar šo latgaliešu repa trio?
Precīzi neatceros, kā tieši tas notika, bet man liekas, ka tas bija, pateicoties biedrības “Latgaļu sāta” dibinātājiem un pārstāvjiem Dainim Mjartānam un Marikai Zeimulei, kuri organizēja koklētāju saietus kokļu meistara Donata Vucina piemiņai viņa mājās “Madžuļi” Dekšāru pagastā. Starp meistarklasēm un koncertiem mums bija sarunas par latgaļu aktuālo mūzikas dzīvi, un kaut kādā veidā tika ieteikta mana kokles spēle un noorganizēts ieraksts grupas “Borowa MC” dziesmai. Ar “Pi Dīveņa gari goldi” kopā ar koklētāju Laimu Jansoni un Mariku Zeimuli piedalījāmies Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas 2006 ceremonijā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.