Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Neatliekamu saimniecisku pasākumu dēļ likvidē Jelgavas kamerorķestri

Saskaņā ar pašvaldības iestādes “Kultūra” vadītāja Mintauta Buškevica rīkojumu 31. janvāris ir pēdējā darba diena profesionālajam Jelgavas kamerorķestrim, kas tika izveidots 2005. gadā un ko kopš dibināšanas vada diriģents Aigars Meri. Pašvaldības pārstāve Egita Veinberga informē, ka tiešām “2022. gada budžeta projekts neparedz Jelgavas kamerorķestra kā pašvaldības algota kolektīva finansēšanu, bet netiek izslēgta turpmākā sadarbība dažādu kopprojektu realizācijā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Diriģents A.Meri stāsta, ka ziņu par pašvaldības plāniem kamerorķestri likvidēt saņēmis dažas dienas pēc pēdējā koncerta, kas notika pirms mēneša – 19. decembrī. Rīkojumā teikts, ka orķestris tiek likvidēts “sakarā ar neatliekamu saimniecisku pasākumu veikšanu Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādē “Kultūra”, lai ierobežotu ar atlīdzību saistītos izdevumus”. Tālāk seko paskaidrojums, ka no pašvaldības apmaksātajām štata vienībām tiek izslēgti desmit koncertmeistari ar mēnešalgu 363 eiro un kamerorķestra diriģents ar mēnešalgu 689 eiro (algas uzrādītas pirms nodokļu nomaksas).

Diriģents A.Meri teic, ka ir ticies ar pilsētas mēru Andri Rāviņu un turpina meklēt sabiedrības, pašvaldības un Kultūras ministrijas atbalstu, lai kamerorķestris tomēr spētu pastāvēt arī turpmāk.

Vairāk par šo tēmu būs lasāms 3. februāra “Ziņās.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teksts: Gaitis Grūtups

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.