Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Nedēļas nogalē Lielupē – Līgo regate, bet jūlijā pirmo reizi notiks Jelgavas čempionāts burāšanā “Lielupes kauss”

Līdz ar vasaru aktīva burāšanas sezona sākusies Jelgavas jahtklubā. Jau šo sestdien, 25. jūnijā, Lielupē notiks Līgo regate, 2. jūlijā – sacensības “Jelgavas jahtkluba kapteiņu kauss”. 16. un 17. jūlijā pirmo reizi notiks Jelgavas atklātais čempionāts burāšanā “Lielupes kauss 2022”, savukārt 30. un 31. jūlijā – tradicionālā regate “Kalnciema kauss/NIMFAS kauss”. Sezona noslēgsies ar regati “Rudens vējš” septembrī, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Jau šajā nedēļas nogalē Lielupē aizvadīsim tradicionālo Līgo regati, pulcējot pašmāju burātājus. Jelgavas jahtklubā šobrīd ir 16 jahtas, un es ļoti ceru – ja ne visas, tad lielākā daļa no tām arī piedalīsies šajās sacensībās,” stāsta Jelgavas jahtkluba vadītājs Aleksandrs Jakovļevs. Līgo regatē jahtām distance tiks ierīkota Lielupē starp autotiltu pār Lielupi un Pilssalas galu. Starts Līgo regatei iecerēts pulksten 12 no jahtkluba Pilssalas ielā, taču viss atkarīgs no laikapstākļiem. Plānotais finišs – no pulksten 15. Šīs burāšanas sacensības ikviens var vērot no Lielupes krastiem.

A.Jakovļevs stāsta, ka burātāji ļoti iecienījuši Jelgavas atklāto čempionātu burāšanā “Kalnciema kauss/NIMFAS kauss”, kas ierasti jūlija beigās notiek divas dienas no Jelgavas līdz Kalnciemam, sadalot distanci četros posmos: Jelgava–Svētes ieteka; Svētes ieteka–Kalnciems un tāpat atpakaļ. Šīs sacensības notiks arī šogad 30. un 31. jūlijā.

“Burātājiem ļoti patīk gan šīs sacensības, gan arī šī distance ar jahtu parādi Kalnciemā. Tieši tālab rosināju šogad organizēt vēl vienas sacensības – “Lielupes kauss” – no Jelgavas līdz Kalnciemam, ceļa posmu sadalot mazliet citādāk: Jelgava–Pilssalas gals, Pilssalas gals–Klīve, Klīve–Kalnciems. Tur dalībnieki piedalītos sporta spēlēs, kopā atpūstos un nākamajā dienā burātu atpakaļ uz Jelgavu,” stāsta A.Jakovļevs, cerot, ka šajās sacensībās pievienosies arī jahtas no Ķīšezera, Usmas un varbūt vēl kādas Latvijas vietas. A.Jakovļevs piebilst, ka šobrīd tiek izgatavots šo sacensību ceļojošais kauss un medaļas.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat šovasar Jelgavas jahtklubs aicinās sacensties kluba jahtu kapteiņus – 2. jūlijā Lielupē iecerēts “Jelgavas jahtkluba kapteiņu kauss 2022”, kurā savas prasmes un meistarību demonstrēs tikai kapteiņi – matroži un pavadošā komanda viņus varēs atbalstīt tikai no krasta.

“Pats svarīgākais – lai visas jahtas uz sezonu būtu tehniski gatavas un arī komandas nokomplektētas. Tikpat svarīgs sabiedrotais burāšanā ir vējš, kas ir galvenais jahtu dzinējspēks. Lai viss notiktu, kā iecerēts, vidējam vēja ātrumam jābūt 5–10 metri sekundē – tad var sacensties. Atbilstoši noteikumiem sacensības jāatceļ, ja vēja ātrums ir zem diviem metriem sekundē. Tas nozīmē, ka nekāda burāšana nesanāks,” tā A.Jakovļevs. 

Foto: no Jelgavas jahtkluba arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.