Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Nekas neliecina, ka Jelgavas novada domē tuvākajās dienās varētu ievēlēt jaunu priekšsēdētāju

3. jūnijā apritēs Pašvaldību likumā atļautie divi mēneši, kopš Jelgavas novada domi vada nevis priekšsēdētājs, bet gan priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Ilze Vītola. Pagaidām arī nekas neliecina, ka varētu tikt ievēlēts jauns priekšsēdētājs. Pašvaldības varas krīzi Elejas vidusskolas direktore un agrākā Jelgavas novada domes deputāte Sarmīte Balode vērtē kā bēdīgu. Viņa atzīst, ka tādējādi nav kas uzņemas atbildību un pašvaldības dzīvē būtiski lēmumi tiek kavēti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piedalās deviņi no 19 deputātiem

Neapmierināts ar situāciju ir arī Jelgavas novada domes deputāts no Zaļās partijas Andris Ozoliņš. Viņaprāt, tieši domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājai I. Vītolai, nevis ierindas deputātiem, vajadzētu rūpēties par jauna priekšsēdētāja amata kandidāta izvirzīšanu, taču viņa to nedarot. “Ja Ilze Vītola neko nedarīs, tad jūnijā vajadzēs rīkoties!” apņēmīgi saka A. Ozoliņš. Viņš domā, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija Jelgavas novada domi neatlaidīs. Domes sēdes jau notiek, lēmumi tiek pieņemti. Turklāt priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja I. Vītola labi saprotas ar pašvaldības izpilddirektori Līgu Lonerti. Abas ir no vienas partijas – Latvijas Zemnieku savienības. Turpretī iepriekšējam domes priekšsēdētājam Madaram Lasmanim (“Latvijas attīstībai”) ar izpilddirektori bija konflikti. A. Ozoliņš gan uzskata, ka domes sēdes tomēr nenotiek normāli. Viņaprāt, tieši I. Vītolas dēļ vienā no iepriekšējām sēdēm tika “norauts kvorums”. Proti, sēdē piedalījušies deviņi no 19 domes deputātiem, tādējādi lielu daļu no plānotajiem lēmumiem nepilnā dome nav pieņēmusi.

Balsojumā par ZVC spēj vienoties

“Ziņas” jau rakstīja, ka 3. aprīlī iepriekšējais domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis atkāpās no amata. Toreiz viņš paziņoja, ka Jelgavas novada deputāti jau esot “vienojušies par jaunas koalīcijas izveidi un jauna mēra izvēli”. Tomēr pagaidām viņa teiktais nav apstiprinājies. Tiesa, 24. aprīļa domes sēdē balsojumā par Zemgales veselības centra (ZVC) kapitāldaļu atsavināšanas pārtraukšanu spēja vienoties desmit domes deputāti, kas pārstāvēja Zaļo partiju (3), “Jauno vienotību” (2), partiju “Latvijas attīstībai” (2), Nacionālo apvienību (1), Latvijas Zemnieku savienību (2) un “Saskaņu” (1). Taču, pēc A.Ozoliņa domām, tā izpaudusies principu kopība, nevis jauna koalīcija.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.