Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Nekustamā īpašuma tirgus gaida pavasari

No lielas platības mājokļiem cenšas tikt vaļā
Nekustamā īpašuma tirgus ne stagnē, ne ir dzīvelīgs – tā Jelgavas tirgu raksturo speciālisti. Novērota gan līdz šim neizplatīta tendence – ir vēlme tikt vaļā no lieliem mājokļiem, zemēm, savrupnamiem. Pat ja tos neizdodas pārdot, cilvēki paši tur tomēr nedzīvo, bet gan pārvācas uz mājokli ar zemākām izmaksām. Nekustamo īpašumu kompānija “Latio” vērtē, ka novembrī mājokļu tirgū strauji sarucis piedāvājums, jo vairums pārdot gribētāju nogaida, cerot, ka pavasarī cenas augs. Uz sev labvēlīgu situāciju nākamgad cer arī potenciālie pircēji, gaidot cenu lejupslīdi.
Grib redzēt rēķinu
Nekustamo īpašumu kompānijas “Ober-Haus” dzīvojamo platību speciālists Uldis Korsaks atzīst, ka Jelgavā tirgus ne īpaši stagnē, ne īpaši atdzīvojas. Šobrīd ir sevišķi izteikta vēlme atbrīvoties no lielas platības īpašumiem – dzīvokļiem ar vairāk nekā trim istabām, savrupmājām. Taču darījumu skaits šajā segmentā šobrīd ir mazs. Iemesli pārdošanai dažādi – energoresursu sadārdzinājums, inflācija, nespēja segt kredītmaksājumus.
Cilvēki vēl taustās, jo saprot, ka reālā maksa par apkuri un citiem pakalpojumiem būs redzama tikai janvārī – rēķinā par decembri –, piebilst U.Korsaks. Arī tāpēc lielo mājokļu segmentā šobrīd piedāvājums ir, bet pieprasījuma īsti nav. Īpašnieki pat mēdz atslēgt apkuri un elektrību lielajiem īpašumiem, un paši pārvācas dzīvot uz mazākiem mājokļiem ar zemākām izmaksām.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.