Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Nesanāk atpūsties, vairāk padodas darbs

Ģimenes ārste Viveja Epiņa nupat nosvinēja apaļo 60. jubileju. Neilgi pirms tam viņa tika nosaukta arī kā viena no Jelgavas pilsētas augstākā apbalvojuma “Goda zīme” saņēmējām 18. novembrī. Starp abiem svarīgajiem notikumiem ar dakteri tiekamies arī mēs.
– Sākšu ar jautājumu, kuru droši vien uzdod daudzi, – no kurienes jums tik neparasts vārds?
Esmu dzimusi Lietuvā, pilsētā Švečoņi, kādus 100 kilometrus no Viļņas, netālu no Baltkrievijas, 21. oktobrī. Drīz pēc dzimšanas tiku arī kristīta. Mammai baznīcā prasīja, vai ņems vārdu no baznīcas kalendāra vai arī ir pašu izvēlēts. Tā nu sanāca, ka man vārdu deva baznīca – Viveja, jo baznīcas kalendārā 2. novembrī ir vārdi Viveja un Vivija. Tad arī svinu vārdadienu. Īsti nezinu, vai mans vārds ko nozīmē. Kad mācījos pamatskolā, vēstures skolotājs sauca mani par Vivu un sacīja, ka tas nozīmē “uzvara”.
– Kā nonācāt Latvijā un Jelgavā?
Mana mamma apprecējās, un patēvu te pasauca viņa māte, kura bija nopirkusi māju, – rūpnīcā RAF esot darbs, bērnu pieskatīšot. Tā viņi šeit atbrauca. Es paliku Lietuvā pie vecmāmiņas. Vienās vasaras brīvdienās atbraucu pie mammas. Un viņa mani arvien atrunāja doties atpakaļ. Teica, ka tad, kad būs atvaļinājums, brauksim visi kopā. Taču beigās iekārtoja mani te skolā. Septītajā klasē gāju jau Latvijā.
– Un kas pamudināja izvēlēties medicīnu?

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.