Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Nevalstiskās organizācijas aicina iedzīvotājus neveikt nekoordinētas darbības, mēģinot palīdzēt Ukrainai

Nevalstiskā organizācija “Gribu palīdzēt bēgļiem” aicina iedzīvotājus, kuri vēlas palīdzēt Ukrainai, visas savas darbības koordinēt ar brīvprātīgajām organizācijām, aģentūrai LETA sacīja Ukrainas palīdzības biedrības pārstāve Jana Streļeca, kas ir arī organizācijas “Gribu palīdzēt bēgļiem” sadarbības partnere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa uzsvēra, ka organizācija “Gribu palīdzēt bēgļiem” aicina iedzīvotājus neveikt kādas stihiskas, nekoordinētas darbības, kā arī nebraukt uz Polijas-Ukrainas robežšķērsošanas punktiem un nevest uz Ukrainas robežu nekādas mantas vai pārtiku.

Streļeca sacīja, ka pie robežas atrodas jau daudz automašīnu, kas gatavas vest pasažierus, kā arī sniegt humānās palīdzības pakas, taču tas rada tikai haosu, apjukumu, kā arī sastrēgumus uz Polijas ceļiem.

Streļeca uzsvēra, ka visas darbības jākoordinē ar nevalstiskajām organizācijām, savukārt naudas ziedojumus vispareizāk būtu pārskaitīt Ukrainas armijai “https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi?fbclid=IwAR0y79dDYbUWwtleiZeybtMadel8_vmMcov4003DSX-dOKda4ytItI50TcI”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Brīvprātīgo kustība “Viegli palīdzēt” sadarbībā ar valsts pārvaldi un nevalstiskajām organizācijām – Latvijas Skautu un gaidu centrālo organizāciju, Latvijas Platformu attīstības sadarbībai, “Labdarības lapu”, “palidzesim.lv”, Latvijas Samariešu apvienību, “Paēdušai Latvijai”, “Gribu palīdzēt bēgļiem” un citām – organizē koordinētas humānās palīdzības kravu koordinēšanu un piegādi Ukrainas iedzīvotājiem Ukrainā, aģentūru LETA informēja “Viegli palīdzēt’ pārstāve Ilze Jankovska.

Viņa norāda, ka koordinēta humānā palīdzība nozīmē, ka tiek saņemti konkrētu preču pieprasījumi no Ukrainas un tiek komplektētas tikai un vienīgi nepieciešamās preces vairumā. “Viegli palīdzēt” sadarbojas ar pašvaldībām un organizācijām Ukrainā, apzinot nepieciešamības, un brīvprātīgie koordinē gan humāno kravu iekraušanu Latvijā, gan arī humānās palīdzības izdali Ukrainā vai, nepieciešamības gadījumā, pie Polijas-Ukrainas robežas.

Organizācijas aicina visus uzņēmumus, kuri vēlas atbalstīt humānās palīdzības kravu organizēšanu, pieteikties, norādot preces, ko uzņēmums var ziedot. Pēc pieteikšanās ar uzņēmumu sazināsies biedrības pārstāvji, norādot adresi preču nogādāšanai loģistikas centrā Rīgā un vienojoties par preču precīzu apjomu. Sadarbībā ar valsts pārvaldi preces tiks nogādātas Ukrainā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nevalstiskās organizācijas novērtē Latvijas civiliedzīvotāju vēlmi un gatavību palīdzēt, taču ļoti lūdz neorganizēt palīdzību pašiem un nevest to uz Polijas-Ukrainas robežu, jo, kā apstiprina organizācijas un valsts iestādes Polijā un Ukrainā, tādējādi rodas haoss un rindas, kas kavē ukraiņu bēgļu nokļūšanu drošībā Eiropas Savienībā.

Palīdzība Ukrainas kara bēgļiem ir nepieciešama tagad un būs nepieciešama vēl ļoti ilgi, uzsver Jankovska. Ikvienu civiliedzīvotāju, kurš vēlas kaut kādā veidā palīdzēt (ziedojot preces, piedāvājot transportu, piedāvājot mājvietu), lūdz reģistrēties. Saņemot pieteikumu, brīvprātīgie sazināsies, nekavējoties koordinējot palīdzības sniegšanu.

Atbildot uz aktīvu iedzīvotāju interesi praktiski palīdzēt Ukrainas iedzīvotājiem, kustība “Gribu palīdzēt bēgļiem” sadarbībā ar biedrību “TechChill” ir izveidojusi platformu “www.ukraine-latvia.com”, kurā apvienojusi informāciju tiem Latvijas iedzīvotājiem, uzņēmumiem un organizācijām, kas gatavi sniegt atbalstu Ukrainas pilsoņiem, kuri meklē patvērumu Latvijā, un Ukrainas iedzīvotājiem, kuriem šī palīdzība ir nepieciešama.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Platformā var aizpildīt anketu ikviens Latvijas iedzīvotājs, uzņēmums, organizācija un norādīt tieši kādu palīdzību var piedāvāt – dzīvesvietu, darba vietu vai sniegt kāda cita veida atbalstu. Īpaši tiek aicinātas atsaukties privātpersonas, kuras gatavas bez atlīdzības piedāvāt mājokļus cilvēkiem no Ukrainas. Pašlaik “Gribu palīdzēt bēgļiem” saņēmusi jau vairāk nekā 1200 piedāvājumu.

Ukrainas iedzīvotājiem, kuri ierodas Latvijā un kuriem nepieciešams mājoklis, nepieciešams vērsties pie tuvumā esošas Valsts robežsardzes amatpersonas vai arī zvanīt uz +371 67913568 vai +371 67913569. Informācija par privātpersonu piedāvātajiem mājokļiem tiks nodota Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD), kas ir koordinē mājokļa nodrošināšanu cilvēkiem no Ukrainas.

Tāpat platformā var informēt par iespējām nodrošināt transportu cilvēkiem no Ukrainas robežas uz Latviju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Gribu palīdzēt bēgļiem” lūdz, pirms doties uz robežu vai vest mantas, pārliecināties par konkrēto vajadzību. Tas ir ļoti būtiski, lai neapgrūtinātu bēgļu plūsmu un nepieciešamo lietu saņemšanu tiem, kam tās ir visvairāk nepieciešamas.

Kustības darbs notiek ciešā koordinācijā ar valsts iestādēm, tajā skaitā Iekšlietu ministriju, Valsts robežsardzi, VUGD un Sabiedrības integrācijas fondu, kā arī vairāk nekā 60 nevalstiskajām organizācijām, kuras jau sniedz vai ir gatavas sniegt palīdzību.

Aktuālajai informācijai par šo iniciatīvu un situācijai ar patvēruma meklētājiem no Ukrainas iespējams sekot līdzi arī “Facebook” grupā “www.facebook.com/groups/www.gribupalidzetbegliem.lv”, bet sazināties ar kustību “Gribu palīdzēt bēgļiem” var, rakstot uz “gribupalidzetbegliem@gmail.com”.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.