Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

NMPD aicina svētku laikā parūpēties par senioru drošību un veselību

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) aicina iedzīvotājus svētku laikā parūpēties par senioru drošību un veselību, vēsta NMPD paziņojums sociālajos medijos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ierasti gada nogalē, sākoties ziemas aukstumam, NMPD brigādes biežāk dodas izsaukumos pie pacientiem ar hroniskām saslimšanām un gados vecākiem cilvēkiem, kuri dzīvo vieni. Mēdz būt gadījumi, kad cilvēks pakrīt sniegā savas mājas pagalmā un nespēj piecelties, bet citkārt cilvēks gūst traumu, kuras dēļ nevar piecelties un izsaukt palīdzību, vai pēkšņi saļimst akūta insulta dēļ istabā uz grīdas.

NMPD norāda, ka nereti aukstumā bezpalīdzīgā stāvoklī seniors pavada ilgu laiku, pat vairākas diennaktis, kamēr kaimiņi vai radinieki sāk uztraukties un dodas viņu apraudzīt. Tikai tad atskan palīgā sauciens un pie cietušā steidz mediķi. Turklāt bieži vien akūtajai saslimšanai vai traumai pievienojusies arī nopietna ķermeņa atdzišana, apsaldējumi un stāvoklis ir kritisks.

NMPD mediķi aicina iedzīvotājus ziemas laikā biežāk sazināties ar saviem gados vecākajiem tuviniekiem, ja viņi dzīvo vieni, tomēr, ja tas nav iespējams, tad sarunāt ar kaimiņiem, lai tie regulāri nāk viņus apraudzīt. NMPD norāda, ka, biežāk apciemojot tuviniekus, tiek sniegta arī praktiska palīdzība, piemēram, ienesot malku, ja mājās malkas apkure, sarūpējot pārtiku vai sadzīvē nepieciešamās lietas ilgākam laikam. Tad senioram nebūs lieki jāiziet ārpus mājas, ja ārā sals, liels sniegs vai apledojums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja seniors dzīvo viens pats savā lauku mājā vai dzīvoklī, NMPD aicina līdzcilvēkus uzzināt vairāk par drošības pogas pakalpojumu un izvērtēt tā nepieciešamību.

Savukārt, ja senioram ir kāda hroniska saslimšana, NMPD iesaka noskaidrot, vai nav nepieciešamība sagādāt ikdienā lietojamās zāles. Līdzcilvēki var palīdzēt laikus sazināties ar ģimenes ārstu, lai atjaunotu receptes un mājās būtu nepieciešamie medikamenti ar senioram skaidri izprotamu lietošanas plānu un citas lietas, ko nozīmējis ārsts.

Tāpat NMPD aicina parūpēties, lai seniora mājās būtu viss nepieciešamais, kas atvieglotu viņa ikdienu. Iespējams, nepieciešama kāda pārvietošanās palīgierīce vai, piemēram, ja pacientam ir problēmas ar asinsspiedienu un ikdienā jālieto medikamenti, noderētu asinsspiediena mērītājs, lai varētu kontrolēt rādītājus.

Foto: no arhīva

  Līdzīgi raksti

  Reklāma

  Atbildēt

  Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

  Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

  Ar cieņu,
  ZZ.lv komanda.