Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

No 1. februāra Jelgavā satiksmei uz laiku slēgs Jāņa Čakstes bulvāra posmu

Jau šajā nedēļas nogalē – no 3. līdz 5. februārim – Jelgavā notiks 24. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls. Gatavojoties tam, no 1. februāra pulksten 9 satiksmei tiks slēgts Jāņa Čakstes bulvāris no Lielās ielas līdz Elektrības ielai. Tāpat būs slēgtas J.Čakstes bulvārim piegulošās ielas – Driksas iela no Akadēmijas ielas līdz J.Čakstes bulvārim un Ūdens iela. Šie satiksmes ierobežojumi būs spēkā līdz 6. februāra pulksten 20, informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tēlnieki komandu skulptūras Pasta salā sāk veidot pirmdien, bet ceturtdien, 2. februārī, mākslinieki pārcelsies uz Čakstes bulvāri, lai sāktu darbu pie individuālajām skulptūrām. Tās veidos no lielajiem ledus blokiem, kas ir 1,8×1,1 metru lieli un 50 centimetru biezi. Tāpēc 1. februārī Jāņa Čakstes bulvārī notiks intensīvi tehniskie sagatavošanās darbi – tiks ierobežota teritorija, vilkti elektrības pievadi, uzstādīti postamenti un teltis, atvesti ledus bloki,” skaidro pašvaldības iestādes “Kultūra” Attīstības plānošanas un projektu vadības sektora vadītājs Ivars Pirvics.

Jāpiebilst, ka piekļuve Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Tehniskajai fakultātei, universitātes Sporta namam un citiem objektiem šajā J.Čakstes bulvāra posmā tiks nodrošināta gājējiem.

Tāpat jāņem vērā, ka no 2. līdz 6. februārim būs slēgts Mītavas gājēju tilts un festivāla dienās to varēs šķērsot tikai festivāla apmeklētāji.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departaments atgādina, ka jau šobrīd apmeklētājiem nav pieejama Pasta sala aiz slidotavas un bērnu rotaļu laukuma. Savukārt no 3. līdz 5. februārim arī slidotava un rotaļu laukums atradīsies festivāla teritorijā, tādēļ tiem varēs piekļūt, tikai iegādājoties ieejas biļeti uz festivālu. Slidotava apmeklētājiem būs pieejama par papildu maksu – stundu ilgs slidošanas seanss maksās 4 eiro, bet slidu noma – 2 eiro.  

24. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls Jelgavā notiks no 3. līdz 5. februārim J.Čakstes bulvārī, Pasta salā un brīvdabas koncertzālē “Mītava”. 32 profesionāli tēlnieki no 12 valstīm kals un slīpēs 80 tonnas ledus, lai atklātu savu redzējumu par senajām dievībām. 

Žūrija vērtēs 45 konkursa ledus skulptūras. 15 no tām būs komandu darbs, bet 30 veidos mākslinieki individuāli. Šie darbi būs izvietoti J.Čakstes bulvārī, un tos papildinās arī lielformāta ledus fotoskulptūras, kuras veido tēlnieks Kārlis Īle. Savukārt Pasta salā ērti būs apskatāmas komandu skulptūras, fotoobjekti, ledus bārs un paraugdemonstrējumu laikā izveidotās skulptūras.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Brīvdabas koncertzālē “Mītava” būs ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumu duelis – uz skatuves simboliski sacentīsies divi tēlnieki. Tur notiks arī festivāla koncertu programma.

Ierodoties uz pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.