Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

No 1.jūlija kaķu un mājas (istabas) sesku reģistrācija un čipēšana būs obligāta

Šādas izmaiņas Veterinārmedicīnas likumā ir pieņemtas saskaņā ar grozījumiem Dzīvnieku aizsardzības likumā, kas arī stāsies spēkā 1.jūlijā, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar grozījumiem likumā pausti centieni ierobežot klaiņojošo kaķu skaitu, Pārtikas un veterinārajam dienestam kontrolēt un ierobežot trakumsērgas izplatību, reaģēt uz cietsirdības gadījumiem pret dzīvniekiem. Izmaiņas palielina arī dzīvnieku īpašnieku atbildību par savu dzīvnieku, tostarp var atvieglot mīļdzīvnieka meklēšanu un atrašanu, ja tas būs pazudis.

Dzīvnieka īpašniekiem vai turētājiem pēc 1. jūlija būs pienākums nodrošināt, lai kaķis un mājas (istabas) sesks līdz četru mēnešu vecumam būtu apzīmēts ar mikroshēmu, lai tam ir dzīvnieka pase un dzīvnieks būtu reģistrēts Lauksaimniecības datu centra reģistra datubāzē. Ministru kabinets šobrīd izstrādā izņēmumus, kad kaķu un mājas (istabas) sesku apzīmēšana ar mikroshēmu un reģistrācija nebūs obligāta.

Pārejas noteikumi paredz, ka vakcinācijas apliecības, kas izsniegtas kaķiem un mājas (istabas) seskiem līdz 2024.gada 30.jūnijam, būs derīgas visu kaķa un mājas (istabas) seska dzīves laiku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas novada pašvaldības policija nodrošinās normatīvajos aktos par mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtību noteikto suņa, kaķa un mājas (istabas) seska apzīmēšanas un reģistrācijas prasību izpildes uzraudzību un kontroli.

Pēc Lauksaimniecības datu centra datiem 2024.gada aprīlī Jelgavas novadā bija reģistrēti 5357 suņi, 385 kaķi un 6 mājas (istabas) seski. 2024.gada aprīlī Latvijā kopā bija reģistrēti 217 332 suņi, 23 546 kaķi un 175 seski.

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.